YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemcilerin köprüden attığı çocuk konuştu!
Eylemcilerin köprüden attığı çocuk konuştu!
09 Haziran 2013 18:28
Adana'da, atık kağıt ve plastik toplarken Gezi Parkı protestolarına katılan bir kişi tarafından köprüden aşağı atıldığı iddia edilen çocuk, "Atık kağıt ve plastik toplarken kıvırcık saçlı biri geldi, kollarımdan tutup beni köprüden aşağı attı" dedi.

İlköğretim 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol (12), 5 Haziran günü saat 12.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'ndeki evinden atık kağıt ve plastik toplamak için çıktı. Babası inşaatlarda çalışan ve 5 kardeş olan Şenol, okul harçlığını çıkarmak hem de ev ekonomisine yardım için gece yarılarına kadar atık kağıt ve plastik toplamaya devam etti. İddiaya göre, Şenol, gecenin ilerleyen saatlerinde Kasım Gülek Köprüsü'nde Gezi Parkı protestoları sırasında atılan plastikleri almak istedi. Bunun için köprüye çıktığı anda üzerine gelen kıvırcık saçlı siyah gözlü biri Şenol'u kollarından tutup köprüden aşağı attı. Tren raylarının üzerine düşen Şenol, kalkıp sekerek rayların üzerinden çekildi.

Bu arada küçük Ferdi'yi yaralı gören bir kişi, polisi ve ambulansı aradı. Yaralı çocuk olay yerine gelen ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Şenol'un köprüden atılma sonucu sol ayağında bir kaç yerde kırık olduğu bunun için ameliyat edildiği belirtildi. Şenol, ameliyatın ardından dün taburcu oldu. Hayatında ilk kez oyuncağı olan Şenol, evde yattığı yerde oyuncaklarıyla oynarken yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

Köprüde plastik gördüğü için onu almaya gittiğini belirten Şenol, şöyle konuştu: "Kasım Gülek Köprüsü'nde plastikleri alıyordum, bir baktım, biri benim üzerime geldi. Benim kolumdan tuttu o köprüden aşağıya attı. Daha sonra gelen trenden bir kişi inip yanıma geldi bana 'niye topallıyorsun' dedi. Ben de 'biri beni köprüden aşağı attı' dedim. Beni ileriye götürdü polisi ve ambulansı aradı. Sonra beni hastaneye götürdüler. Beni eylemcilerden biri attı. Kıvırcık saçlı, siyah gözlü biriydi. Gezi Parkı'nı protesto edenlerden biriydi. Beni atarken hiçbir şey söylemedi kollarımdan tutup beni köprüden aşağı attı. Beni polis atmadı eylemciler attı. Beni niçin attıklarını bilmiyorum. Ben plastikleri alıyordum üzerime geldi beni köprüden attı"

Şenol'un yengesi Gurbet Şenol ise 12 yaşındaki çocuğu köprüden aşağı atmanın insanlık olmadığını, söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul'daki ağaçla bizim çocuğun ne alakası var. Bir bahaneleri var ki bu protestoları yapıyorlar. Ancak, bu hayvanlıktır, bu çocuğu atan insan değildir. İnsan olsaydı, insan sevgisi olsaydı içinde birazcık bu çocuğu atmazdı. Hiç olmazsa tutup kenara koyardı. Bu resmen tutup köprüden fırlatmış bizim tek isteğimiz Ferdi'yi köprüden aşağı atan kişi yakalansın hak ettiği cezayı alsın"

İHA

o çocugun acı çekmesi
 // sudenaz
o çocugun günahı neydi
...
16 Ağustos 2013 Cuma 09:57
Kani Bozuklar
 // Oruc
Capulcular capulcular , sizler bu hayvanlara uydunuz , sizin hayvanlara uymanizla kani bozuklar hainler haramzadeler faliyete gecti . Gecmistede böyle capulcular yüzünden cok vatan Evlad i hayatini kaybetti. Bu vatan hainleri yakalayin , ya cezasini orada verin yada onuda köprüden asagi atin . Elleri kirilsin insanligindan nasibini alamayan YARATIK ne istedin o cocuktan gücün yetmezki güclüye karsi gelesin . Buradan onun gibi gücsüzleri ezmeye kalkanlara ve bunlara yoldas olanlara, yakalamayim ...
10 Haziran 2013 Pazartesi 00:14
18:46
 // Gerçek Çevreci
Bu çocuk gerçek çevrecidir. Topladığı her kağıt, bir ağacı kurtarırken, hangi vicdansız cani ruhlu bunu yapar. Dürüst olmak gerekirse, bunu eylemciler de yapmaz. Kesinlikle halkı ve polisi karşı karşıya getirmek isteyen, satılmış bir hain yapar. Bu bir iç savaş girişimidir. Öfkeli halk ile eylemcileri çatıştırmak için yapılmıştır. MİT gerçekten ayakta uyuyor. Ajanlar cirit atıyor, ama bizim mit nerelerde ne yapıyor, haberimiz yok....
09 Haziran 2013 18:46
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler