YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemcilere 'Fatih Sultan'lı tepki
Mersin'de 'Süper Vatandaş' olarak tanınan Emin Kocaaslan, Gezi Parkı eylemcilerini, Fatih Sultan Mehmet tiplemesi ile at üzerinde düzenlediği eylemle protesto etti.
Eylemcilere 'Fatih Sultan'lı tepki
19 Haziran 2013 / 19:17 Güncelleme: 19 Haziran 2013 / 19:29

Mersin'de sık sık ilginç eylemleriyle gündeme gelen ve kendisini 'Süper Vatandaş' olarak adlandıran Kocaaslan, bu sefer Fatih Sultan Mehmet tiplemesi ile basının karşısına çıktı. Muğdat Camii önünde elinde kılıç ile atın üstüne binen Kocaaslan, yaptığı açıklama ile 'Gezi Parkı' eylemcilerini protesto etti. At üzerinde açıklama yapan Kocaaslan, "Ya Taksim beni alacak, ya ben Taksim'i alacam. Vatanı, milleti, hükümeti Erdoğan'a emanet etmeye gidiyorum. Tüm yetkilerimi Erdoğan'a vereceğim" dedi.
 
Eylemcileri çapulcu, ayyaş, anarşist, terörist, asi, isyancı, işbirlikçi, komünist ve Ergenekoncu diye adlandıran Kocaaslan, "Bundan sonra her kim vatanımıza, milletimize, hükümetimize, polisimize, askerimize, adaletimize, hukukumuza, dirlik düzenimize, huzur güvenimize her kim aynı şeyleri yaparsa, tencere tava çalarsa, kılıcı ensesinde bulur. Bunların tarihten haberi yok.. " diye konuştu.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan polislere ve savcılara süper yetkiler vermesini de isteyen Kocaaslan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Atatürk'ün askerlerini kimse kullanamaz. Bu anarşistler, teröristler, komünistler, Atatürk'ün askerleri olamaz. Atatürk'ün askerleri vatanı yakmaz, Türk polisine sövmez, taş atmaz. Milletimize, devletimize, hükümetimize, hukukumuza, milletin iradesine, istikrarına, polisimize, askerimize saldıranları, dirlik düzenimizi, huzur ve güvenimizi bozanları, sokakları yakıp yıkanları helak et Yarabbi. Bu cahiller, gafiller, hainler, fitneler devletimizi, hükümetimizi balyozla, sandıkla yıkamadılar da tencere ve tavayla mı yıkacaklarını sanıyorlar. ."
 
Açıklamanın ardından çevredeki vatandaşlar Emin Kocaaslan'ı alkışlayarak, 'Padişahım çok yaşa' sloganları attılar.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler