YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemciler namaz kılıp, Kur'an okudu
Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemciler, Miraç Kandili nedeniyle alanda Kur’an-ı Kerim okuyarak “Gezi Parkı” için dua ettiler.
Eylemciler namaz kılıp, Kur'an okudu
05 Haziran 2013 / 23:21 Güncelleme: 05 Haziran 2013 / 23:24

Kendilerine Antikapitalist Müslümanlar adını veren bir grup, Miraç Kandili nedeniyle Taksim Gezi Parkı’nda farklı bir etkinlik yaptı. Burada Kur’an-ı Kerim’den Yasin ve Fatiha surelerinin okumasının ardından Antikapitalist Müslümanlar kortejinde yer alan İhsan Eliaçık dua okudu. Grubun "Taksim Gezi Parkı" için dua etmesinin ardından eylemciler cemaatle birlikte parkta namaz kıldı.

Çarşı grubu, bezmi alem Valide Sultan Camii'de kandil simiti dağıttı

Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı, Bezmi Alem Valide Sultan Camii önünde Miraç Kandili dolayısıyla kandil simidi dağıttı.

Günlerdir “Taksim Gezi Parkı” eylemlerine destek veren Beşiktaşlı taraftar grubu Çarşı, Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne gelerek burada kandil simidi dağıttı. Cami imamı ve müezzini ile de görüşen taraftarlar, Gezi Parkı protestoları sırasında revire çevrilen cami için teşekkür ederek, hayırlı kandil dileklerinde bulundu.

Daha sonra dışarı çıkan Çarşı grubu, Miraç Kandili nedeniyle yoldan geçen sürücülere ve belediye otobüslerindeki vatandaşlara kandil simidi dağıttı. Öte yandan Çarşı grubunun aralarında Galatasaraylı bir taraftarın da olması dikkat çekerken, Çarşı grubunun Taksim Gezi Parkı’na geçerek burada helva dağıtacağı öğrenildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler