YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemciler muhabiri yaraladı!
Eylemciler muhabiri yaraladı!
03 Haziran 2013 07:53
Kütahya'da Taksim Gezi Parkı'na ilişkin eylem yapan grubun taşlı saldırısı sonucu AA muhabiri Hadi Şengül ile 2 polis memuru yaralandı.

Kütahya'da, Taksim Gezi Parkı'na ilişkin olayları protesto eden grubun taşlı saldırısı sonucu Anadolu Ajansı Muhabiri Hadi Şengül ile 2 polis memuru yaralandı.

Atatürk Bulvarı'ndaki Laleli Camisi önünde toplanan yaklaşık 600 kişi çeşitli sloganlar atarak Zafer Meydanı'ndan geçip Cumhuriyet Caddesi'ne geldi.

Buradan AK Parti İl Başkanlığına doğru yürüyüşe geçen grubu, polis ekipleri araçlarla barikat kurarak durdurmak istedi. Bu sırada gruptakiler, polise taş ve sopalarla saldırdı.

Polis ekipleri ise çevredeki araçlara ve iş yerlerine zarar veren grubu biber gazı kullanarak dağıttı.

Olaylar sırasında Anadolu Ajansı Kütahya Muhabiri Hadi Şengül, gruptakilerin attığı bir taşın çenesine isabet etmesi sonucu yaralandı. Ambulansla DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Şengül'ün çenesine 8 dikiş atıldı.

Öte yandan olaylar sırasında 2 polis memurunun da yaralandığı, gruptakilerden de 7'sinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Emniyet Müdürü Akbıyık'tan ziyaret

Kütahya Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, Şengül'ü hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Şengül, burada yaptığı açıklamada, olayları izlerken bir anda grubun taşlı saldırısına maruz kaldıklarını söyledi.

Yoldan geçenlerin de olaylardan olumsuz etkilendiğini dile getiren Şengül, "Medeni bir toplumda herhangi bir konu hakkında talep dile getirme yolu bu olmamalı. Olayların bu boyuta gelmesi çok acı" diye konuştu.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler