YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evlilikleri neredeyse bir asır
Malatya'da 90 yılı aşkın bir süredir evli olan Malatyalı Adıgüzel çiftinin Guinness Dünya Rekorlar Kitabına girmesi için hazırlık yapılıyor.
Evlilikleri neredeyse bir asır
08 Nisan 2010 / 16:29 Güncelleme: 08 Nisan 2010 / 16:30

Malatya Valisi  Ulvi Saran, evliliklerini 92. yılını yaşayan 113 yaşındaki Abdullah ile 105 yaşlarındaki Elif Adıgüzel çiftini, oturdukları Arguvan ilçesine bağlı Yazıbaşı köyüne giderek ziyaret etti. Vali Saran, 4 gün önce 113 yaşına giren  Abdullah Adıgüzel'e çiçek ve çikolata hediye etti. 
 

Yaşlı çifti Arguvan Kaymakamı Aslı Aynaoğlu ile birlikte ziyaret eden Vali Saran, "113 yaşındaki Abdullah amcamızı ile yine 105 yaşlarındaki Elif teyzemizi ziyarete geldik. Abdullah amcamızın doğum gününü bir kaç gün önce kutlandı. İnsanların bir birleri ile anlaşamadığı, yuvaların yıkıldığı bir dönemde tahminimize göre 90 yıllık bir beraberliği birlikte yaşamışlar. Bu çok önemli. Bu bizim için mutluluk vesilesi. Bu beraberliğin ülkemizdeki insanlara örnek olmasını arzu ediyoruz. Guinness Dünya Rekorlar Kitabında dünyada en uzun birlikte ömür süren yaşlı çiftin 87 yıllık evli olduğu belirtiliyor. Eğer bu beraberliği 90'lı yıllara dayanan bir beraberliğe resmi olarak dayandırabilirsek, sanırım Guinness Dünya Rekorlar Kitabına girecektir" dedi. 
 

Yaşlı çiftleri iyi gördüğünü söyleyen Vali Saran'a, çiftin yakın zamana kadar tarlada ve bağ işlerinde çalıştığı da aktarıldı. Yaşlı çiftin 7 çocuk ile birlikte toplam 113 torun sahibi olduğunu ve bununda bir rekor olduğunu belirten Vali Saran, yaşlı çiftin ne yiyip içtiklerini de sordu. Abdullah amca, "Koyun çoktu, dağda yağ ve peynir yiyorduk. Her şey vardı" dedi. Elif teyze ise Vali Saran'a bir ara dönerek, "Dünya boş" ifadesini kullandı. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler