YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evli değil ama başına gelmeyen kalmadı
Evli değil ama başına gelmeyen kalmadı
Evli değil ama başına gelmeyen kalmadı
26 Mart 2008 / 10:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Bursa'da Necdet Bayındır (55) isimli vatandaşa, evli olmadığı halde boşanma davası açıldı.


Aldığı tebligatla şaşıran Bayındır, bir karışıklık olduğunu ispatlamaya çalışırken icra şoku yaşadı. Boşanma davasındaki 50 bin YTL'lik tazminatı ödemediği için mallarına haciz konuldu. Bursa'da filmlerde ancak görülebilecek bir olay yaşandı.


İsim benzerliği sebebiyle ortaya çıkan karışıklık Necdet Bayındır'ın hayatını altüst etti. Eşinden 4 yıl önce boşanan Necdet Bayındır'a 11 Mart 2008 tarihinde tanımadığı Sebel Bayındır'dan boşanma tebligatı geldi. Bayındır, kendisinden 50 bin YTL tazminatın da istendiği tebligattan sonra hemen adliyeye gidip 'hiç tanımadığı eşinin' avukatıyla görüştü.


Sebel Bayındır'ın avukatı Olcay Göçüm, bir karışıklık olabileceğini ve nisan ayının 18'inde yapılacak ilk duruşmada her şeyin açığa çıkacağını anlattı. Sorunun çözüleceği umuduyla evine dönen Bayındır'a bir sürpriz de emniyetten geldi. Karakoldan arayan polis memuru, 'eşinin' açtığı boşanma davasındaki tazminatı ödememesi nedeniyle icra için mal beyanında bulunması gerektiğini söyledi. Sürprizler bununla bitmedi.


Mal beyanında bulunmak için emniyete giden Bayındır, dolandırıcılık ve kalpazanlık suçlarından da arandığını öğrendi. Tam anlamıyla şoke olan Bayındır, bir yanlışlık olduğunu ve olayın tamamen isim benzerliğinden kaynaklandığını aktardı.


Mallarına haciz konulan Necdet Bayındır, suçsuz olduğunun ispatlanarak serbest kalmasının ardından tazminat davası açmaya hazırlanıyor. ZAMAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler