YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evinden 5 kamyon çöp çıktı
Edirne’de yaşayan yaşlı bir kadının evinden tam 5 kamyon çöp çıkartıldı.
Evinden 5 kamyon çöp çıktı
05 Ekim 2012 / 14:55 Güncelleme: 05 Ekim 2012 / 15:03

Edirne’nin Medrese Ali Bey mahallesi Şufa Mektep sokak üzerinde bulunan Venüs Apartmanının  ikinci katında yaşayan Şahsene Bozkurt(72) 16 yıldır topladığı çöpleri evinde biriktirdi. Komşuları defalarca Belediye haber vermesine rağmen evdeki çöpler bir türlü boşaltılmadı. Sonunda apartman sakinleri yaşlı kadını mahkemeye verdi ve 2 yıl süren dava sonuçlandı. Davanın sonuçlanmasının ardından yaşlı kadının evine giden Edirne Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöpleri almak üzere eve gitti. Yaşlı kadın kapıyı açmayınca önce polise haber verildi ardında ise çağrılan çilingir yardımı ile dairenin kapısı açıldı. Kapınun açılmasının ardından eve giren işçiler gördükleri manzara karşısında hayrete düştüler. Evin tüm odaları ve balkonu tavana kadar çöplerle dolduran yaşlı kadının tüm itirazlarına rağmen evdeki çöpler kamyona doldurularak götürüldü. Tavana kadar çöplerle dolu olan evin her yanınden ise böcekler fışkırdı.
 
Maske takarak eve girebilen temizlik işçileri poşetlere doldurdukları çöpleri kamyona doldurarak  götürdüler. Evdeki çöpleri temizleyen temizlik işçileri ise daha önce bir olayla karşılaşmadıklarını belirterek “Ev tamamen çöp dolu, yollardır bu çöpleri biriktirmiş, evin içi böceklerle dolu ve çok pis kokuyor” dediler.
 
Apartman yöneticisi Hüseyin Aydoğan ise, “Bu kadın 1996 yılından bu yana evde çöp biriktiriyor. Defalarca Belediye haber verdik ancak bir şey yapamayacaklarını söylediler. Daha sonra apartman sakinleri olarak dava açtık ve 2 sonra dava sonuçlandı ve Belediye ekipleri gelerek evi temizlemeye başladılar. Çöpler nedeniyle apartman çok pis kokuyor. Yetkililerden isteğimiz bu kadının Huzurevine yerleştirilmesi. Böylece hem biz rahat etmiş oluruz hem kendisi” şeklinde konuştu.
 
Evindeki çöpleri atılan yaşlı kadın çöpler arasından birşeyler kurtarmaya çalışırken maske takarak eve giren temizlik işçileri evden tam 5 kamyon çöp çıkarttı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler