YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evi ateşe verip kendini içeri kapattı
Evi ateşe verip kendini içeri kapattı
14 Temmuz 2010 00:25
Başkent'te, oturduğu evi ateşe verip kendini içeriye kilitleyen kadın sebebiyle polis zor anlar yaşadı.

Şizofreni hastası olduğu öğrenilen kadın, polisin uzun uğraşları sonucu evden çıkartılarak, tedavi için hastaneye gönderildi.
Şair Dertli Sokak üzerindeki 52/A numaralı dairede meydana gelen olayda; iddialara göre, şizofreni hastası olduğu öğrenilen ve soyadı henüz belirlenemeyen Fatma isimli kadın, oturduğu evi ateşe verdi, daha sonra kapı ve pencereleri kapatarak kendini içeriye kilitledi.

Olayı gören vatandaşlar, vakit kaybetmeden polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, genç kadına dışarıya çıkması konusunda talepte bulundu. Polisin evin penceresinden kapıyı açması yönündeki ikna çalışmaları uzun süre işe yaramadı. Bu sırada kadının evinin camına siyasi afişlerin asılı olduğu görüldü. Oturduğu evin kapısından kadını ikna etmeye çalışan ekipler ve vatandaşlar bunda da başarılı olamayınca kapıyı açması için çilingir çağırdı.

Olayın meydana geldiği eve gelen çilingirin uğraşları sonucu kapıyı açan polisler, genç kadını içeriden çıkarmayı başardı. Kadının bu sırada polise zorluk çıkardığı görüldü. Ekipler, genç kadını güçlükle de olsa dışarıya çıkarttı. CİHAN
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler