YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Evet" uğruna yollara düştüler
"Evet" uğruna yollara düştüler
09 Eylül 2010 23:25
Tayland’dan 38 kişi, 'evet' için Türkiye'ye geliyor

Tayland'da yaşayan işadamı, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 38 kişilik bir grup, Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumunda 'evet' oyu kullanmak için Türkiye'ye geliyor. Grubun yarın sabah erken saatlerde Türkiye'ye ulaşması bekleniyor.
       

Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli Bangkok uçağıyla yola çıkan vatandaşlardan Zeki Parıltı, "Ülkemizi çok seviyoruz. Her ne kadar 8 bin kilometre uzakta olsak da memleketimizde demokrasinin yerleşmesi için yapılabilecek her şeye varız. Ve şu anda bu amaç uğrunda yapılabilecek en büyük şey referandumda 'evet' oyu kullanmak. Sırf bunun için oy kullanmaya Türkiye'ye geldik." diye konuştu.
       

Kafiledekilerden iş adamı Uğur Gürbüz de, "Türkiye'deyken ülkemizin konumunu iyi anlayamamışım. Türkiye dışarıdan çok farklı gözüküyor. Belki ülke içinde çok farkında değiliz ama yurt dışında Türkiye dünya liderliğine aday olarak gösteriliyor. Dışişlerindeki başarısıyla, büyüyen ekonomisiyle, kısacası her şeyiyle çok hızlı büyüyen bir ülkeyiz ve bütün dünyanın gözü üstümüzde. Bu kabuk değiştirmenin en büyük dönüm noktası da bu anayasa değişikliği. Ben de bu anayasa değişikliğine 'evet' diyerek ülkemin büyümesine katkım olsun istedim." dedi.
       

Öğretmenlik yapan Ahmet Özdemir ise, "Şu anda hem okullar hem de üniversiteler eğitimine devam ediyor. Birkaç hafta sonra ilk dönemin finalleri yapılacak. Buna rağmen derslerinden geri kalmak pahasına Türkiye'ye 'evet' demeye giden öğrenci arkadaşlar var. Bu fedakarlık bile referandumun ve 'evet' demenin önemini anlatmaya başlı başına yeterli." şeklinde konuştu. CHA
       

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler