YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eskişehir'deki kadın cinayeti protesto edildi
Eskişehir'deki kadın cinayeti protesto edildi
18 Ekim 2014 18:47
Eskişehir'de bir grup kadın, Nuriye Kara'nın doğum gününde kocası tarafından av tüfeğiyle öldürülmesini protesto etti.

İstiklal Mahallesi İkieylül Caddesi'ndeki Kızılay İş Merkezi önünde toplanan Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve HDP Kadın Meclisi üyesi bir grup adına açıklama yapan Asiye Özlahtan, Türkiye'de her gün, savaş ve barış zamanında, kadınların öldürüldüğünü savundu.

Eskişehir'de bir kadının, kendisini aldattığından şüphelendiği eşi tarafından av tüfeğiyle vurulup öldürüldüğünü anımsan Özlahtan, şunları kaydetti:

"Katil Halil Kara, Nuriye Kara'yı sığındığı iş yerinin güvenlik kapısını kırarak, pompalı tüfekle göğsünden vurdu. Halil Kara, Nuriye'yi kendisini aldattığı şüphesiyle öldürdü. Elindeki tüfeğiyle iş yerini bastığı Nuriye'yi tahammüden, planlayarak, hazırlık yaparak, kesin bir niyetle doğum gününde öldürdü."

Erkek şiddetinekarşı bütün kadınları dayanışmaya çağıran Özlahtan, "Nuriye'nin davasını sahipleniyoruz. Halil Kara'nın aklanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Protesto sırasında tramvay seferlerinin yapılamaması üzerine güvenlik görevlileri ve vatandaşlar, grup üyelerine tepki gösterdi. Ayrıca Kızılay İş Merkezi'nde yapılan bir düğüne katılmak için alandan geçen mehter takımı ise dikkati çekti.

Nuriye Kara nasıl öldürüldü?

Özel bir şirkette şoför olarak çalışan Halil Kara (45), İstiklal Mahallesi İkieylül Caddesi'ndeki Kızılay İş Merkezi'nde temizlik görevlisi Nuriye Kara'nın (40), yanına gelerek halı parçasına sardığı av tüfeğiyle ateş etmiş, iki çocuk annesi Kara, olay yerinde hayatını kaybetmişti. 


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler