YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eskişehir'de gaz zehirlenmesi
Eskişehir'de gaz zehirlenmesi
02 Aralık 2009 09:27
Karbonmonoksit gazından zehirlenen 6 kişinin hayatı tehlikesinin bulunduğu belirtildi

Eskişehir'de, bir apartman dairesinde 4 kişinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği ihbarını alıp olay yerine giden 112 Acil Servis görevlileri, zehirlenenleri ambulanslara taşıdıktan sonra evin odalarını kontrol edince iki şahsı daha baygın halde buldu.

Edinilen bilgiye göre, Mamure Mahallesi'nde bir apartman dairesinde "karbonmonoksit zehirlenmesi" ihbarı alan 112 Acil Servis görevlileri, iki ambulansla bahse konu yere gitti. Sağlık görevlileri, söz konusu dairede kalan ve henüz isimleri tespit edilemeyen 1'i çocuk 4 kişiyi ambulanslara taşıdı.

Evden çıkmadan önce odaları kontrol eden 112 görevlileri, bir odada yatan iki kişiyi daha baygın halde bulunca olay yerine iki ambulans daha istedi. Diğer ambulansların da gelmesiyle diğer şahıslarda sağlık görevlileri ve polisler tarafından ambulanslara taşındı. Eskişehir Devlet, Yunus Emre Devlet ve Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırılan 6 kişinin hayati tehlikelerinin bulunduğu bildirildi. Doğalgazlı kombiden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri sanılan şahıslardan 3'ünün, bahse konu adreste misafir olarak bulunduğu öğrenildi.
Olayla alakalı soruşturma sürdürülüyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler