YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski vekil hayatını kaybetti
Eski vekil hayatını kaybetti
21 Temmuz 2011 23:21
Eski milletvekili uysal hayatını kaybetti.

Adalet Partisi kurucu üyelerinden olan ve 1969, 1973 ve 1977 seçimlerinde Isparta milletvekili seçilen 79 yaşındaki avukat Yusuf Uysal, tedavi gördüğü Isparta Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Uysal için Yalvaç ilçesindeki Devlethan Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine eski milletvekillerinden Ertekin Durutürk, Demokrat Parti Afyon İl Başkanı Gültekin Uysal, Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, Sücüllü Belediye Başkanı Şenel Özkanlı, Yalvaç İlçe Başkanı Halil Tütüncü, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eski milletvekili Yusuf Uysal'ın cenazesi ikindi namazının ardından Sücüllü beldesindeki Yeni Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

1932 yılında Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü beldesinde dünyaya gelen Yusuf Uysal, 1953 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Adalet Partisi kurucuları arasında yer alan ve 1969 yılında milletvekili seçilen Uysal, 1973 ve 1977 yıllarında da milletvekili seçilerek üç dönem Isparta'yı TBMM'de temsil etti.

4 çocuk ve 7 torun sahibi olan Uysal, dün Yalvaç ilçe merkezinde rahatsızlanarak Isparta Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler