YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski başkana hırsızlık şoku
Eski başkana hırsızlık şoku
29 Mart 2013 22:44
Bursa İnegöl bağlı Yenice beldesi sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Yenice Belediyesi Eski Başkanı Ramiz Yiğit'in fabrikasında meydana gelen hırsızlık olayında, çelik kasadan 450 bin lira değerindeki çek ve paralar çalındı.

Edinilen bilgilere göre; gece saat 03.00 sıralarında, Yenice Belediyesi eski Başkanı ve işadamı Ramiz Yiğit'e ait fabrikanın arka bahçesine giren maskeli hırsızlar, önce fabrikanın arka kapısını zorlayarak açmak istediler. Kapıyı açmakta başarısız olan hırsızlar, daha sonra bahçedeki hurdalık alanından aldıkları metal merdiveni kullanarak, fabrikanın arka girişindeki 3 metre yüksekliğindeki, camı kırık olan pencereden fabrikanın içine girdiler.
 
Fabrikayı avucunun içi gibi biliyorlarmış!
 
Fabrikanın penceresinden içeri giren maskeli hırsızlar, sanki yolu biliyormuş gibi hiç bir yere bakmadan direkt olarak fabrikanın ikinci katına çıktılar. İkinci katında bulunan Ramiz Yiğit'e ait büronun kapısının kilidini kırarak, içeri giren iki kişi içerdeki çelik kasaya yöneldi.
 
Kasayı levye ile kırdılar 

Çelik kasayı levye ile kıran iki kişi, kasanın içinde bulunan 20 bin lira değerindeki altınlar ile  420 bin lira değerindeki 42 adet çeki alarak, binaya girdikleri yerden saat 03.50 sıralarında çıkıp kayıplara karıştılar.
 
Hırsızlık sabah farkedildi

Sabah saatlerinde işyerine gelen Ramiz Yiğit, bürosundaki kasanının kırık olduğunu görünce durumu Jandarma ekiplerine bildirdi.
 
Olay yerine gelen jandarma ekipleri, fabrika içerisinde gerekli incelemelerde bulundular. Güvenlik kameralarına bakıldığında ise, hırsızlık olayını yüzleri maskeli olan iki kişinin gerçekleştirdiği tespit edildi.
 
Jandarma ekipleri alınan bilgilere göre, hırsızların bulunması için çalışmalar başlattı.

 Hırsızlık olayını anlatan Yenice Belediyesi eski Başkanı, işadamı  Ramiz Yiğit, "Fabrikanın arka camından girip, bürodaki kasayı kırıyorlar ve kasa içerisinde bulunan kıymetli eşyaları alıp, girdikleri yerden çıkıp kaçıyorlar. Bu olay bizi son derece rahatsız etti. Çok ciddi rakamlar. Herkes bu olayları göz ardı ederse, dolayısıyla bu hırsızlık olaylarının önüne geçilmez. Jandarma ekiplerimiz gereken çalışmaları yaptılar. Gerekli araştırmalar yapılıyor. Kısa sürede yakalanacaklarına inanıyoruz" dedi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler