YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşiniz unutsa bile belediye unutmuyor
Eşiniz unutsa bile belediye unutmuyor
17 Kasım 2012 11:24
Belediye nikah kıydığı çiftlerin evlilik yıl dönümlerini unutmuyor.

İlkadım Belediyesi, nikah kıydığı çiftlerin evlilik yıl dönümlerinde evlerine çiçek göndererek, eşlerin bu anlamlı günü unutmamasına yardımcı oluyor.

Belediye aracılığıyla evlenen çiftlerin, evlilik yıl dönümlerini hatırlaması için ilginç bir uygulama başlatan İlkadım Belediyesi'nin oluşturduğu ekip üyeleri, evlilik yıl dönümlerinde çiftlerin evine giderek eşlere çiçek takdim ediyor.

Gülay-Mustafa Gün çiftinin 6'ncı evlilik yıl dönümlerinde evlerine gül götüren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, başlattıkları uygulamayla evlilik yıl dönümlerini unutan çiftlere büyük şaşkınlık yaşattığını söyledi.

Belediyelerinin nikahını kıydığı çiftlerin evlilik tarihlerini tespit ettiklerini belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

''Yapılan tespit üzerine belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz ekip, çiftlere evlilik yıl dönümlerinde sürpriz yaparak evlerine çiçek götürüyor. Çiftlerin mutlu günlerini hatırlaması ve kutlaması adına onların mutlu günlerini önce biz hatırlayıp kutluyoruz. Sürprizlerle karşılaşıyoruz. Unutan çiftler bizden çiçek geldiğinde çok mutlu oluyor.''

Türkiye'de böyle bir uygulama olmadığını anlatan Demirtaş, ''Küçük de olsa bir çiçekle çiftlerin mutlu günlerini yad etmiş oluyoruz. Bir nostalji yaşatıyoruz. 20 veya 30 yıl önce evlenen ve evlendikleri günü unutan insanlarımızın gülümsemesini sağlıyoruz. Çoğunlukla erkekler, bazen de kadınlar evlilik yıl dönümünü unutuyor. Hayatın zorlukları insanlara böyle özel günleri unutturabiliyor. Ama biz belediye olarak onlara yeniden bu güzel günlerini hatırlatıyoruz'' ifadelerini kullandı. aa


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler