YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşine zor rastlanan manzara
İnsanlığa ders veren bu görüntüler Bursa'dan...Yavruları barınağa verilen Badem isimli köpek, bu özlemini bir sokak kedisini emzirerek gideriyor.
Eşine zor rastlanan manzara
21 Eylül 2010 / 11:36 Güncelleme: 21 Eylül 2010 / 11:52

Bursa'da yavrularını kaybeden 1,5 yaşındaki Badem isimli köpek, sokak kedisine annelik yaparak emzirmeye başladı. Uzmanlar, bu tabloda insanlara çok güzel bir mesaj olduğunu söylerken, "Sık görülmeyen bu olay duygusal yönden eksikleri olan hayvanların birbirine nasıl destek olduğunu gözler önüne seriyor" dediler. 

  

Eşine zor rastlanır bu manzara merkez Nilüfer ilçesinde yaşanıyor. Yavrularını kaybeden 1,5 yaşındaki Badem isimli köpek bir sokak kedisini emzirerek adeta yavrularına olan özlemini gideriyor. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yardımcı Doçent Doktor Ebru Yalçın bu tabloyu insanlara iyi bir mesaj olarak yorumladı.  

Temmuz ayında 11 yavru dünyaya getiren Badem isimli köpek, iki ay boyunca yavrularını yetiştirmekle meşgul oldu. Yavrular sütten kesildikten sonra Badem'in sahipleri yavruları barınağa verdi. Yavrularından ayrılan anne köpek, yavrularına olan özlemini sokak kedisiyle gidermeye başladı. İlk zamanlarda kediyle birlikte gezmeye başlayan Badem, kediyi emzirmeye başladı. Badem ile sokak kedisinin dostluğu ise görenleri hayretler içinde bırakıyor. Kediyi emzirmekle kalmayan şefkatli Badem'in gün içinde çoğu zamanını onunla geçirip oyun oynaması da mahallelinin oldukça ilgisini çekiyor.   

Köpeğin sahibi Hümeyra Savaş, bu yakınlığa şaşırdıklarını söyleyerek ''Köpeğimizin yavrularını verdikten sonra gördük ki, köpeğimiz kediyi emzirmeye başlamış. Bu bizi çok şaşırttı. Köpeğimizin bu şefkatli yaklaşımı bizi fazlasıyla memnun etti'' diye konuştu.  

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yardımcı Doçent Doktor Ebru Yalçın, bu tablonun insanlara örnek olmasını isteyerek, "Kedi emziren köpeğin yavrularını kaybetmesi, kedinin de annesinden erken ayrılmasından dolayı, ikisi de eksik kalmış. Duygularını birbirleriyle tamamlıyorlar. Sık görülmeyen bu olay duygusal yönden eksiklikleri olan hayvanların birbirlerine nasıl destek olduklarını gözler önüne seriyor'' dedi.   

Görüntülerin insanlığa iyi mesaj verdiğinin altını çizen Yalçın, bir köpeğin kediyi evlat edinmesinin ibret verici bir durum olduğunu sözlerine ekledi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler