YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'da "kar timleri'nin yılbaşı mesaisi  ​
Erzurum'da "kar timleri'nin yılbaşı mesaisi ​
01 Ocak 2016 02:11
Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı "kar timleri", kar yağışı ve dondurucu soğuğa rağmen yeni yıla kar küreyerek ve tuzlama çalışması yaparak girdi.

Kar yağışının etkisinin en çok hissedildiği kentlerden Erzurum'da, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tüm ekipmanıyla yılbaşı gecesini karla mücadele ederek geçirdi. 

Hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceyi, kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu kentte bir aksaklık yaşanmaması için mesai yapan "kar timleri", gece boyunca karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Aynalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılbaşı gecesi vatandaşların sorun yaşamaması için yaklaşık 150 araç ve 450 personelle çalışma yürüttüklerini söyledi.

Belediye olarak hem tuzlama hem de kar küreme işini 24 saat sürdüreceklerini belirten Aynalı, şunları kaydetti:

"Yaklaşık kapalı bin 300 mahalle yolunun bin tanesini açarak vatandaşlarımızın sabah işlerine gitmelerini sağladık. Yaklaşık 150 araç ve 450 personelle, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için çalıştık. Yoğun kar yağışı ve dondurucu soğukların yaşandığı bölgelerde yılbaşı akşamı yollarda kar ve buzlanmaya karşı mücadelemiz devam ediyor. Kapalı bulunan 300 mahalle yolunun açılması için de çalışmalar aralıksız sürüyor."

Aynalı, vatandaşların kar dolayısıyla kapanan yollar ve mahsur kalma olaylarına karşı 444 16 25 numaralı çağrı merkezini arayabileceklerini sözlerine ekledi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler