YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'da ayı saldırısı
Erzurum'da ayı saldırısı
01 Eylül 2011 10:52
Boz ayılar köye indi iki kişiyi vahşice öldürdü.
Erzurum'un İspir ilçesinde, ayının saldırısına uğrayan iki kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, İspir'in Yeşilyurt Köyü'ne saat 10.00 sularında inen bir boz ayı bir saat içinde 4 farklı noktada üç köylüye ve bir ata saldırdı. Boz ayı Miyesse Yılmaz (72) ile akrabası Ömer Yılmaz'ı (58) ısırarak öldürdü.

Saldırgan ayı Yeşilyurt köyünde önce bir bahçede otlayan ata saldırdı. Atın tepki vermesi üzerine uzaklaşan ayı 3 bahçe aşağıda pekmez yapmak için dut toplamaya giden 72 yaşındaki Miyesse Yılmaz'a saldırdı. Boz ayı dört çocuk annesi Miyesse Yılmaz'ı vücudunun çeşitli yerlerinden ısırarak öldürdü. Ayının Miyesse Yılmaz'ı 3 bahçe aşağıya sürüklediği belirlendi.

Miyesse Yılmaz'ı öldüren ayı bu sefer 2 km ötede bahçesinde oturan Ömer Yılmaz'a (58) arkadan saldırdı. Ömer Yılmaz'ın da bahçesine dut toplamak için gittiği ve oturduğu yerde ayının ensesinden ve kolundan ısırarak öldürdüğü tespit edildi.

Ayı köyden uzaklaştığı sırada yoldan otomobiliyle geçen Hasan Kaçar isimli köylüye de aracının açık camından saldırdı. İki kişiyi öldüren ayının saldırısından yara almadan kurtulan Hasan Kaçar ayının yüzünde ve üzerinde kan lekesi gördüğünü aktardı.

İlk önce Ömer Yılmaz'ın cesedini bulan köylüler durumu polise ve jandarmaya haber verdi. Miyesse Yılmaz'ın akşam evine dönmeyince durumdan şüphelenen yakınları aramaya çıktıklarında ise Miyesse Yılmaz'ın da cesediyle karşılaştı.

Köye gelen olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasından sonra cesetler İspir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Evli ve üç çocuk babası olan Ömer Yılmaz'ın İspir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü görevinden 15 gün önce emekli olduğu öğrenildi.

Ömer Yılmaz ile Miyesse Yılmaz'ın cenazesi, otopsinin ardından merkez mezarlığında toprağa verilecek.

CihanE

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler