YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erkeklerde şampiyon yine aynı...
33.Kıtalararası Avrasya Maratonu'nu Kenyalı Vincent Kiplagat kazandı.
Erkeklerde şampiyon yine aynı...
16 Ekim 2011 / 10:06 Güncelleme: 16 Ekim 2011 / 12:03

33. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nda erkeklerde geçen yılın birincisi Kenyalı Vincent Kiplagat, bu yıl da yarışı kazanmayı başardı.

Yarışın büyük bir bölümünü Etiyopyalı Tarıku Jufar ile birlikte önde götüren Kiplagat, Gülhane Parkı'ndaki hafif yokuşta Jufar'ı geride bırakarak, tek başına Sultanahmet At Meydanı'ndaki finişe geldi.

Kiplagat, 2.10.58'lik derecisiyle birinci olurken, Jufar 2.11.31'lik derecesiyle ikinciliği ve Etiyopyalı Tsegay Gebreselassie ise 2.13.39'luk derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

Kadınlarda ilk 3'e girenler Etiyopyalı

Kadınlarda ise ilk 3 sırayı Etiyopyalı atletler elde etti.

Alemitu Abera, 2.27.56'lik derecesiyle birinciliği kazanırken, Fatuma Sado 2.28.01'lik derecesiyle ikinci, Tsega Gelaw da 2.28.38'lik derecesiyle üçüncü oldu. 

MARATON BAŞLADI

33.Kıtalararası Avrasya Maratonu başladı.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin Anadolu ayağına 300 metre mesafeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın verdiği startla zorlu yarış başlarken, atletlerden bir grup hemen öne geçti.

42 kilometrelik yarışta atletler, Eyüp ve Bakırköy Parkuru'ndan geçerek, sahil yolunda mücadeleye devam edecekler. Buradan Sultanahmet'e çıkacak atletler, At Meydanı'ndaki Mısır Dikilitaşı önünde finişe varacak.

MARATON DEVAM EDİYOR

Kıtalararası Avrasya Maratonu, tüm hızıyla sürüyor.

Boğaziçi Köprüsünün gişelerinin Anadolu ayağının yaklaşık 300 metre gerisinden yarışa başlayan atletler, köprüyü geçtikten sonra Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a inerek, zorlu koşuyu sürdürdüler.

Dolmabahçe'den yollarına devam eden atletler, Unkapanı Köprüsü'nü geçtikten sonra Eyüp Sahil yolundan mücadelelerine devam ettiler.

Feshane'den sonra Eyüp kavşağından dönüş yapan atletler, sahil yolundan yarışa devam ediyorlar.

Yarışın başlarından etkisini hissettirmeyen yağmur Unkapanı Köprüsü'nden itibaren yoğunlaştı. Yağmura rağmen atletler yarışta öne fırlamak için büyük bir mücadele içine girdiler. Yarış güzergahı boyunca sporcuların su ihtiyaçlarını gidermek için standlar kurulmasına rağmen soğuk havada atletler uzun süre su alma ihtiyacı duymadılar.

Bu arada, güzergah boyunca az sayıdaki İstanbullu ve turistler, atletlere alkışlarla destek verdi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler