YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a imdat mektubu
Erdoğan'a imdat mektubu
06 Kasım 2012 21:51
Adana’da, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun yeniden düzenlenmesini isteyen hayvan severler, Başbakan'a ulaştırılmak üzere AKP İl Başkanlığı’na ‘Başbakana imdat mektubu’ bıraktı.

 Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan ‘Başbakana imdat mektubu’ etkinliği kapsamında AK Parti İl Başkanlığı önünde bir araya gelen Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) üyeleri, buraya üzerinde AK Partinin seçim şarkısından uyarladıkları “Hayvan dostlarımızla da beraber yürümek istiyoruz biz bu yollarda” yazılı çelenk bıraktı.
 
Burada grup adına konuşan Nesrin Çıtırık, hayvanlarla ilgili yeni tasarısının olduğu haliyle kabul edilmesi halinde yüzyılın katliamının yaşanabileceğini savunarak, “Başbakanımızın bu duruma müdahale edeceğine inanıyoruz. Bu nedenle sesimizi başbakanımıza duyurmamızda ilgi ve desteğimizi rica ediyoruz” diye konuştu.
 
Basın açıklamasının ardından AK Parti İl Başkanlığı’na çıkan grup burada Seçim İşleri Başkanı Fikret Yeni ile bir araya geldi. Konuyu Yeni’ye de aktaran hayvanseverler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere bir de mektup takdim etti.
 
Yeni, burada yaptığı açıklamada, hayvanları korumak adına çıkarılan yasalara AK Parti’nin öncülük ettiğini belirterek, sunulan bu mektubun da özenle ilgili mercilere ileteceğini kaydetti.


iha

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler