YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan dualarla anıldı
Erbakan dualarla anıldı
27 Şubat 2013 18:29
Eski Başbakan Necmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabrine gelen Erbakan'ın sevenleri, Kur'an-ı Kerim okudu.

Necmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıl dönümünde Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabrine gelen sevenleri ve Saadet Partililer tarafından anıldı. Anmada Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, eski Adelet Bakanı Şevket Kazan, eski milletvekili Şevki Yılmaz ve Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan da bulundu. Sabah saatlerinden itibaren Erbakan'ın kabrine gelen sevenleri, Kur'an-ı Kerim okudu, dualar etti. Kabre gelenlere pilav ve ayran ikram edildi.

Anma programında konuşan Fatih Erbakan, "Babamı hatırlamak, yad etmek için bütün milli görüşçüler olarak burada toplandık. Erbakan Hoca'nın dediği gibi Viyana kuşatmasından bu yana milletimiz ayağa kalkmamış. Erbakan Hoca, milletimizin yeniden şahlanması için bütün İslam alemine siyasi mücadele biçimini aşılamış büyük bir liderdi. Bunun yanında döneminde, önde gelen matematik, fizik ve kimya alimlerinden biriydi. İcatlar yapan bir mühendis idi. Bunlarında dışında en önemlisi de takva, ibadetlerinde titiz, Allah korkusu son derece çok olan bir insandı." ifadelerini kullandı.


CHA

21:04
 // Kenan Akkuş
Özlemişiz Hocamızı. En hararetli konuşmalarında bile, bizlere tebessüm ettirmeyi başarmıştır. O parmakla saydığı muhteşem tesbitleri, hala aklımda. Mekanı cennet olsun....
27 Şubat 2013 21:04
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler