YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ensar Öğüt'ten flaş açıklamalar
Bu yıl CHP’den hacca giden tek milletvekili olan Ensar Öğüt açıklamalarda bulundu.
Ensar Öğüt'ten flaş açıklamalar
05 Ekim 2014 / 18:58 Güncelleme: 05 Ekim 2014 / 22:30

Her yıl olduğu gibi bu yıl da onlarca milletvekili hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti.

Bu yıl hacca giden tek CHP'li vekil 

Bu yıl CHP’den sadece Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt kutsal topraklara giden isim oldu. Öğüt’e eşi Kıymet Öğüt ile kız kardeşi Aysel Karabağ da eşlik etti. Bayramın ilk gününü Mekke’de karşılayan ve bayram namazını kutsal topraklarda kılan Öğüt, Habertürk’ün sorularını yanıtladı ve izlenimlerini aktardı.
 
Ne zaman karar aldınız hacca gitmek için?
 
Müslüman olan herkesin ömründe bir kez hac vazifesini yerine getirmesi gerekiyor. Eşimle uzun yıllardır planlıyorduk. Ancak bu yıl bize nasip oldu.

Kılıçdaroğlu'nun katkısıyla buradayım

Gelmeden önce Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim, hac farzını yerine getirmek istediğimi söyledim. Çok sevindi. “Ben de daha önce umreye gitmiştim, mutlaka gitmelisin” sözleriyle beni teşvik etti. Ben şu anda burada bulunuyorsam genel başkanımızın bu teşvikinin büyük katkısı var.

Kılıçdaroğlu'na dua ettim
 
Kutsal mekânlarda bulunmak nasıl bir duygu?
 
Tarif etmesi imkânsız. Çünkü her Müslaman’ın gönlünde buraya gelip, ibadet edip, kendi görevini yerine getirmek yatıyor. Eşim ve kız kardeşimle geldim. Önce Medine’de 4 gün kaldık. Sevgili Peygamber’imizin kabrinde namaz kıldık. Orada çok farklı duygular yaşadım. Buradaki bütün kutsal mekânlarda partimizin iktidar, Sayın Kılıçdaroğlu’nun da “Başbakan” olması için dua ettim.
 
Duygulandınız mı?

Burada insanın duygulanmaması elde değil. Bütün dünya kopmuş gelmiş. Ben de ailemle, tavafımızı yapıyoruz, ibadetimizi yerine getiriyoruz, namazımızı kılıyoruz. Çok güzel bir duygu. Bu duyguyu Allah herkese nasip etsin. Allah’ın evine (Kâbe) gelip dua etmesi insanı çok rahatlatıyor. Ruhen rahatlık da insana mutluluk veriyor.

Ak Partililer beni el üstünde tutuyor

CHP’den orada sadece sizin bulunmanız nasıl bir etki uyandırdı?
 
Burada CHP’li milletvekili olarak sadece ben bulunuyorum ama AK Parti’den birçok milletvekili, eski bakanlar, bürokratlar var. CHP’den sadece ben olunca AK Partili milletvekilleri beni adeta el üstünde tutuyorlar. Üzerime titriyorlar. Büyük bir hürmet gösteriyorlar. “Ensar Bey, aman size bir şey olmasın, sen bizim için çok önemlisin, sana iyi bakalım” diyorlar. Bu da beni mutlu etti tabi ki.

Kılıçdaroğlu başbakan olsun diye dua etmiş
 // Erkan Yalçın
O kıymetli vakitleri boşa harcamış...
05 Ekim 2014 23:33
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler