YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engellilerin açlık grevi sona erdi
Engellilerin açlık grevi sona erdi
24 Temmuz 2014 04:23
Devlet Personel Başkanlığı önünde, memur olarak atanacak 3 bin 138 engelli sayısını az bulup, bunun artırılması için açlık grevini sürdüren engellilerin eylemi sona erdi.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli, yaptığı açıklamada, konfederasyonu ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in taleplerini dinlediğini söyledi.

Çelik ile yaptıkları görüşmenin ardından yaklaşık 7 gündür sürdürdükleri eylemi sonlandırdıklarını belirten İçli, taleplerinin büyük bölümünün kabul edildiğini söyledi.

İçli, şunları kaydetti:

"Alınacak personel sayısının 6-7 binlere çekilmesini öneriyorduk. İş için il tercih sayısının 15'ten 30'a çıkartılmasını, yatay geçişlerin engellenmesini istiyorduk. Sayın bakanla epey bir müzakere oldu. En son gelinen nokta şu: Bakan Bey, gerekirse tercih kılavuzunun yayınlanmasını geciktirerek, engelli kadrosu çok olan bakanlıklarla görüşecek ve bizim istediğimiz noktaya getirilmesi için çaba harcayacak.

İş için il tercih sayısı 30'a çıkartılacak. Yatay geçişler ve emekli tercihleri kapatılacak. Sayının yükseltilmesi için işçi kadroları da araştırılacak. 6 ay içinde yeni bir tercih kılavuzu yayınlanarak yeni tercihler, atamalar yapılacak."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler