YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelliler yine engelleri aştılar!
Engelliler yine engelleri aştılar!
09 Ekim 2014 16:57
Gelibolu Yarımadası'ndan aldıkları toprak ile Türk bayrağını Ankara'ya götüren 10 engelli, Bandırma'ya ulaştı.

Türkiye Görme Engelliler Derneğince Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı dolayısıyla hazırlanan "Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi" kapsamında, Gelibolu Yarımadası'ndan aldıkları toprak ile Türk bayrağını Ankara'ya götüren 10 engelli, Bandırma ilçesine ulaştı.

Çeşitli etnik kökenlere sahip, 4 engel grubuna mensup 10 kişiyi ilçeye girişlerinde Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Mücahit Aksakallı, Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, Kent Konseyi Başkanı Levent Coşkun ile öğrenciler karşıladı.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Batdal, Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende yaptığı konuşmada, ülkenin ön sözünün yazıldığı topraklardan, tüm Türkiye'yi 2015'teki Çanakkale Savaşları'nın 100. yılını kutlamak üzere kente davet etmenin ve ilk fişeği ateşlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Batdal, 57. Alay Şehitliği'nden aldıkları toprağı ve Türk bayrağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na emanet edeceklerini belirterek, "Bu kardeşliğin, milli beraberliğin, tek bayrak altında 72 milletin, barış içinde yaşadığının dünyaya ciddi bir mesajı olacaktır" dedi.

Bu akşam ilçede konaklayacak engelliler, yarın Bursa'ya hareket edecek.

Toprak ile Türk bayrağı, 8 gün yürüyüş yapılıp, Bursa, İnegöl, Bozüyük, Eskişehir ve Polatlı güzergahlarından Ankara'ya ulaştıracak.

 

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler