YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelliler umre yolunda
Engelliler umre yolunda
15 Aralık 2015 17:41
Tüm Özürlüler ve Aileleri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim Rehabilitasyon ve Kültür Derneği (TÜMÖZDER), görme, ortopedik, işitme ve zihinsel engelli 100 kişiyi 2016'da da umreye götürecek.

TÜMÖZDER Başkanı Mehmet Ali Bakici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Derneğimize mensup görme, işitme, ortopedik engelliler ve bunların ailelerinden oluşan 55 kişiyi bu yıl başında kutsal topraklara götürdük. 2012 yılından bu yana toplam 230 engelli kardeşimize umre hayalleri konusunda yardımcı olduk. Önümüzdeki yıl da inşallah aynı şekilde 100 engelli kardeşimize yardımcı olmaya gayret edeceğiz" dedi.

Umre seyahatlerinin tüm masraflarının hayırseverlerce karşılandığını belirten Bakıcı, şu bilgileri verdi:

"Allah tüm hayırsever ve bağışçılardan razı olsun. Biz dernek olarak hayırsever vatandaşlarımız ile umresini üstlenmek istedikleri engelli kardeşlerimiz arasında aracılık yapıyoruz. Engelli kardeşlerimize yardım etmek isteyen vatandaşlarımız, bizden engellilerin TC kimlik numaralarını alıyor, Diyanet İşleri Başkanlığının hesap numarasına, bu yıl bin 500 dolar olarak belirlenen umre bedelini yatırıyor ve dekontu bize ulaştırıyor."


AA

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler