YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelin olmadığını engelleri aşarak ggösterdi
Engelin olmadığını engelleri aşarak ggösterdi
03 Aralık 2014 09:44
Doğuştan ortopedik engelli Turgay Demir (26), sınavla girdiği kamu kurumunda şef olma başarısını gösterdi.

İşçi emeklisi bir babanın çocuğu olan ve doğuştan ortopedik engelli turgay Demir, "Evden çıkmaya korkuyordum. Şimdi azimle çalıştığım birimde şef oldum" dedi.

2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı engelli personel sınavına katıldığını ve sınavı birincilikle kazandığını anlatan Demir, “2007 yılından 2008 yılı Aralık ayına kadar  Kırıkkale ilinde görev yaptım. Memleketim olan Kırşehir’e tayinim çıktı. Bu süreçte engellilerin hangi aşamalardan geçtiğini ne tür zorluklarla karşılaştığını ne kadar engellenilmeye çalışılsa da bunu aşmak için tamamı ile kendi azim ve isteklerinin söz konusu olduğunu söylemek istiyorum bunu gördüm” ifadelerini kullandı.

İnsan yapabileceğine inanırsa aşılamayacak engel yok

Kırşehir İl Müdürlüğü Evrak Biriminde görevli olan ve gösterdiği sınav başarısı nedeni ile şefliğe getirilen Turgay Demir insanın inanınca yapamayacağı bir şey olmadığını söyledi.

Demir, “Başarıya inanmak başarının yarısı kadar derler. Başarının yarısını liseden mezun olduktan sonra gösterdim. Ben başardığımı düşünüyorum.

Engel durumum korkuttu beni. Lisede iken öğretmen olmayı istiyordum. Olabilir mi? Olamaz mı? Yönünde ciddi tereddütlerim vardı. Bina durumu erişilebilirlik 2007 yılında şimdiki durumdan farklıydı. Çalışmalar ciddi anlamda devam ediyordu fakat bu kadar değildi. Özellikle EKPS ve öncesinde de Bakanlıklar vasıtası ile yapılan sınavlarla devlete katkısının olabileceğine inandırıldı. Yeter ki fırsat verilsin. Yeter ki imkan tanınsın her insanın içerisinde mutlaka bir cevher vardır.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Evrak Şubesinde çalışıyorum. Milli Eğitim Bakanlığının Eylül ayında yapmış olduğu ‘Görevde yükselme sınavında’ şef olarak atandım. Mücadelem buraya kadar değil, elimden geldiğince savaşmaya hazırım” diye konuşarak yaşamın kendisi ve kendi gibi olan insanlar için çok bir sınav olduğunu anlattı.

Demir, “Yaşam bizler için bir savaş savaş da Muvaffak olabilmek her kula nasip olmuyor.  Hep öğretmen olmak istemiştim öğretmen olamadım ama Evrak Şube ile onların işlerini takip ediyorum. Her mesleğin bir kutsiyeti olduğunu düşünüyorum. Öğretmen olamasam da öğretmenlere hizmet edebilme şansını elde ettim” diye belirtti.

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler