YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En zor kurtarma operasyonu
Arı kovanı yüklü kamyonetin kaza yaptığı yerde kurtarma çalışması yapan itfaiye ve doktorlara arılar saldırdı...
En zor kurtarma operasyonu
28 Eylül 2009 / 15:43 Güncelleme: 28 Eylül 2009 / 15:52

Muğla'da arı kovanı yüklü kamyoneti taşıyan tırın devrilmesi sonucu 5 kişi yaralandı 1 kişi hayatını kaybetti. Yaralılara müdahale etmek isteyen 112 Acil Sağlık, polis, itfaiye ve sivil savunma ekiplerine de arılar saldırdı.

Alınan bilgiye göre, sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen 06 AP 2688 plakalı kasasında arı kovanı yüklü kamyoneti taşıyan tır, Muğla-Marmaris karayolunun Sakartepe mevkisinde devrildi.

Tırda bulunan 2 kişi ile tırın üzerindeki kamyonette yolculuk yapan 4 kişi yaralandı. Yaralılar arasında Feyzullah Acar (18) hayatını kaybetti.. 

Yaralıların isimleri şöyle;

Yakup Karaca, Naci Aktaş, Şeymuz Arslan, Özcan Duman ve Ali Namık Kars

YARALILAR ZOR ANLAR YAŞADI

Kazada çevreye dağılan kovanlardan çıkan arıların saldırdığı yaralılar zor anlar yaşadı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık, ve polis ekipleri de arıların saldırısına uğradı. Yaralılardan 3'ünü güçlükle arı kovanlarının arasından çıkartmayı başaran sağlık ekipleri, üzerlerinin ve ambulansın ilaçlanmasının ardından kurtardıkları yaralılara ilk müdahaleyiyapabildi.

Olay yerine yaklaşık 2 kilometre mesafedeki Gökova Sağlık Ocağında yapılan müdahale sırasında yaralıların elbiseleri üstlerine yapışan arılar nedeniyle çıkartıldı.

BİRÇOK KURUMDAN TAKVİYE EKİP İSTENDİ

Arı kovanları arasında mahsur kalan diğer yaralıların kurtarılması için bölgeye çağrılan sivil savunma, itfaiye, orman işletme ve ilçe tarım müdürülüğü ekipleri de arıların saldırısına uğradı. Kurtarma girişimlerinin sonuçsuz kalması
üzerine Muğla Arı Yetiştiricileri Birliğinin girişimleriyle bölgeye arı maskesi giyen yaklaşık 50 arıcı getirildi.

-YAKLAŞIK 1 SAAT KURTARILMAYI BEKLEDİLER

Hem kaza hem de arıların sokmaları nedeniyle canları yanan 2 yaralı girişimlerin sonuçsuz kalması nedeniyle yaklaşık 1 saat devrilen arı kovanlarının içinde kurtarılmayı bekledi. Yaralılar arı maskesi giyen 112 görevlilerince
kurtarıldı.

Kazada yaralan ve arıların saldırısı sonucu durumları ağırlaşan 5 kişi yapılan müdahalelerin ardından Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

Aralarında arı sokması alerjisi olan bir doktorun da olduğu kazaya müdahale eden 20 kişinin tedavi altına alındığı öğrenildi.

Öte yandan, polis ve jandarma ekipleri Muğla-Marmaris kara yolunun kazaya yakın bölümlerinde sürücülere megafonla "Camlarınızı kapatın arı saldırısı olabilir" anonsları yaparak uyarılarda bulunuyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler