YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En büyük yardım Gazi'den
En büyük yardım Gazi'den
27 Ocak 2010 16:52
Parasızlık nedeniyle ameliyat olamayan kalp hastasına en büyük yardım bir gaziden geldi.

Batman'da ailesinin ekonomik durumunun yetersizliği nedeniyle kalp ameliyatı olamayan 5 yaşındaki down sendromlu Harun Alay'ın tedavisi için, Güneydoğu'da terörle mücadelede gazi olan bir astsubay, 4 bin lira bağışladı.

Batman'da yaşayan Şükrü ve Birgül Alay çiftinin 5 yaşındaki down sendromlu çocukları Harun, kalbindeki delik nedeniyle 4 yıl önce bir kalp ameliyatı geçirmiş, ancak doktorlar, küçük çocuğun yaşayabilmesi için acilen ikinci kez ameliyat olması gerektiğini belirtmişti.

Küçük çocuğun işsiz olan ailesinin, yeşil kartlı olmalarına rağmen ek masraflar nedeniyle ameliyatı yaptıramadıklarını basında çıkan haberlerden öğrenen çok sayıda yardımsever, aileyi aradı. Harun'un annesi Birgül Alay adına açılan banka hesabına, 4 bin 600 lira yatırıldı.


-EN BÜYÜK YARDIM GAZİDEN-


Tedavi parası denkleştirilemediğinden ameliyat olamayan ve gün geçtikçe durumu kritikleşen küçük Harun'un tedavisi için toplanan paranın 4 bin lirasını, önce Batman'da görev yapan ve Şırnak'ta bir çatışmada gazi olan astsubay Yavuz Uçar'ın bağışladığı öğrenildi.

Türkiye'nin farklı illerinden ve yurt dışından onlarca vatandaşın kendisini arayarak destek sözü verdiğini belirten Şükrü Alay, telefon açanların büyük bir kısmının destek sözlerini yerine getirmediğini ve tedavi için umutlarının her geçen gün azaldığını söyledi.

Oğlu Harun'un ameliyat olması için doktoru tarafından ön görülen 20 günlük sürenin 8 gününün geride kaldığını, ancak bugüne kadar 4 bin 600 lira toplanabildiğini ifade eden Şükrü Alay, şöyle dedi:

''Haberin basında yer almasının ardından telefonum hiç susmadı. Arayan kişilerin birçoğu, destek için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Eşim adına açtığımız hesap numarasını alıp buradan para yardımında bulunacaklarını belirttiler ama telefon açanların büyük bir kısmı henüz bir yardımda bulunmadı. Gittikçe umudumu kaybediyorum.''

Alay, geçen sefer oğlunun ameliyatı için 13 bin liradan fazla harcandığını, bu kez bundan daha fazla para gerekeceğini belirterek, ''Şu ana kadar toplanan paranın tedavi masraflarını karşılaması imkansız. Zamanımız kısıtlı ve her geçen gün kaygılarımız artıyor. Umarım yardımsever vatandaşlar sesimizi duyar'' diye konuştu. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler