YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En acı sevgililer günü
14 Şubat Sevgililer Günü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kutlanıyor. Ancak bazı evlerde sevgililer günü buruk geçiyor.
En acı sevgililer günü
14 Şubat 2010 / 12:44 Güncelleme: 14 Şubat 2010 / 12:46

Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyünde teröristlerin kurduğu pusuya düşerek 6 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Uzman Çavuş Harun Arslanbay'ın eşi Demet Arslanbay 14 Şubat Sevgililer Günü'nde eşinin mezarını ziyaret ederek sevgililer günün kutladı. Arslanbay'ın eşinin mezarına sarılarak, "Bizi ayıramazlar, Benim eşim ölmedi. O arkadaşlarıyla birlikte göreve gitti. Canım aşkım" diye ağıt yakması mezara gelen herkesi ağlattı. 
 

Yaklaşık 2 ay önce Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyünde teröristlerin kurduğu hain pusu sonucu 6 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Uzman Çavuş Harun Arslanbay'ın (36) evinde de Sevgililer Günü buruk geçti. Hain pusuda şehit olan uzman çavuştan geriye gözü yaşlı bir eş ve biri 8 aylık biri de 2 yaşında iki kız çocuğu kaldı. Şehidin eşi Demet Arslanbay (28), 14 Şubat Sevgililer günü sabahı kalkarak 4 yıl önce çektirdikleri düğün fotoğraflarına bakıp, şehit eşini fotoğraflarda severek gözyaşlarına boğuldu. Şehit eşi Arslanbay, ardından eşinin doğduğu köy Sugözü'nde bulunan kabristanına ziyarete gitti. Kayınvalidesi Döndü Arslanbay (55) ile birlikte elinde çiçeklerle mezarlığa gelen Arslanbay gözyaşlarına hakim olamadı. Mezarlığa, "Aşkım, canım" diyerek gözyaşları içinde giren anne ve gelin mezarı başında birbirine sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Şehit eşi Arslanbay gözyaşları içinde, "Canım aşkım, Zehram 'babam' diyor. 'Canım baba' diye seni çağırıyor" dedi.     
 

Demet Arslanbay daha sonra getirdiği çiçekleri kayınvalidesi Döndü Arslanbay ile birlikte şehidin mezarına ekti, ualar okuyarak gözyaşları içinde mezardan ayrıldı. İHA


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler