YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'ten vatandaşa 'fatura' uyarısı
Emniyet'ten vatandaşa 'fatura' uyarısı
26 Ağustos 2013 10:15
Emniyet Genel Müdürlüğü, faturasız elden satılan ürünlerin çalıntı veya kaçak olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, vatandaşlara, "Faturasız ürün satın almayın" uyarısında bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nden yapılan açıklamada, vatandaşlara ucuz ve faturasız mal satın alınmaması uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, "Ucuz ve faturasız malla satın almayın, çalıntı mal satın almanın suç olduğunu unutmayın, elde satılan eşyaların çalıntı veya kaçak mal olma ihtimali yüksektir. Bu tür malları alırken kaynağını araştırınız. Böyle durumlarda size mal satmak isteyen şüpheli kişileri tereddüt etmeksizin polise bildirin. Faturası olmayan ürünün yasal olarak garantisi olmaz. Sadece garanti belgesine kaşe basmakla garanti olmaz. Ayrıca faturasız ürün alan da satan da suçludur ve çok yüksek miktarda cezaları vardır. İnternet satışları takip altındadır. Faturasız aldığınız ürünler için bir gün kapınıza ceza gelirse şaşırmayın." denildi.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler