YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emir, organlarıyla 3 kişiye hayat oldu
Emir, organlarıyla 3 kişiye hayat oldu
26 Ekim 2015 06:36
Bitlis’te geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 10 yaşındaki Emir Veysel Nacaroğlu’nun organları, İzmir ve Malatya’daki hastalara nakledilecek

Bitlis’in Ahlat ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu  beyin ölümü gerçekleşen 10 yaşındaki Emir Veysel Nacaroğlu’nun ailesi tarafından  bağışlanan organları, 3 hastaya umut oldu. Ahlat’ın Kırklar Mahallesi’nde Fatih İlkokulu 4. sınıf öğrencisi  Nacaroğlu, geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Nacaroğlu, 16 gün süren yaşam savaşını kaybetti ve beyin ölümü gerçekleşti.

Küçük çocuğun ailesi, hastanede görevli doktorların çabası sonucu organ bağışı kararı aldı. Nacaroğlu’nun böbreklerinden biri havayoluyla İzmir’e, diğer böbreği  ile karaciğeri ise Malatya’ya gönderildi. Baba Kürşat Nacaroğlu, öpmeye  kıyamadığı yavrusunun beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi. Emir Veysel’in organlarıyla 4 kişinin hayat bulacağını anlatan  Nacaroğlu, “Biz üzülüyoruz ama yaşam bulacak canlar seviniyor. O yüzden buruk da  olsa içimizde bir sevinç var. Zaten organ bağışı dinen de uygun. Biz dinimizin  gereğini yerine getirdik” dedi. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler