YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekli polis dehşet saçtı
Emekli polis memuru barda çalıştırdığı bayan arkadaşını sokak ortasında silahla vurarak öldürdü. Elinde silahla cesedin başında bekleyen şahıs, eşinin olay yerine gelmesiyle teslim oldu.
Emekli polis dehşet saçtı
28 Temmuz 2011 / 09:41 Güncelleme: 28 Temmuz 2011 / 12:03

Mersin'de, emekli polis memurunun, sokakta tabanca ile vurarak öldürdüğü kadınla gönül ilişkisi olduğu, cinayeti de eşine küfür ettiği için işlediğini itiraf ettiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, sabaha karşı Mahmudiye Mahallesi Zeytinlibahçe Caddesi'nde, emekli polis olduğu öğrenilen Kemal S'nin Meliha K'yi (37) öldürmesiyle ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri soruşturmayı sürdürüyor.

Kemal S'nin, polise verdiği ilk ifadede, yaklaşık 7 ay önce gittiği barda tanıştığı Meliha K. ile 6 aydır gönül ilişkisi yaşadığını, bu sürede Meliha K'yi cinayetin işlendiği yerin yakınındaki bir otele yerleştirdiğini söylediği bildirildi.

Birlikte oldukları sürede Meliha K'nin birçok ihtiyacını karşıladığını ifade eden Kemal S, son dönemlerde yaşadıkları tartışma yüzünden geçen ay ilişkilerine son verdiklerini, ancak Meliha K'nin zaman zaman kendisini arayıp rahatsız ettiğini ileri sürdüğü kaydedildi.

Kemal S'nin, ifadesinde, ''Son olarak dün gece beni arayan Meliha K, eşime yönelik küfür ve hakaretlerde bulundu. Sinirlerim çok bozulmuş ve alkol almıştım. Bu ruh haliyle Meliha K. ile onu yerleştirdiğim otelin yakınında buluştum. Bu kez telefonda eşime yaptığı küfür ve hakaretleri tekrarladı. Bir an kendimi kaybederek ruhsatlı tabancamla cinayeti işledim'' dediği belirtildi.

Zanlının ayrıca, cinayetten sonra ismi açıklanmayan ancak emniyet teşkilatında çalışan eşini arayarak, ''Sana hakaret edeni öldürdüm'' dediğini söylediği bildirildi.

Sabaha karşı Mahmudiye Mahallesi Zeytinlibahçe Caddesi'nde bir kişinin tabancayla dolaştığı ihbarını alan ekipler, olay yerinde, emekli polis olduğu öğrenilen Kemal S'nin elinde tabancayla bir kadının başında beklediğini görmüştü. Güvenlik önlemi alan ekiplerin silahını bırakması ve teslim olması konusunda uyarılarda bulunduğu Kemal S, zaman zaman tabancayı başına dayayarak teslim olmamak için direnmişti. Kemal S'nin olay yerine eşinin gelmesini, aksi takdirde silahını bırakmayacağını belirtmesi üzerine polis zanlının eşini getirmiş, bunun üzerine tabancasını bırakan Kemal S, eşine sarılarak ağladıktan sonra teslim olmuştu.
 

CESEDİN BAŞINDA BEKLEDİ

Mersin'de emekli polis memuru, bir barda çalıştığı belirtilen bayan arkadaşını cadde ortasında tabanca ile vurarak öldürdükten sonra elinde silahı ile saatlerce karısının olay yerine gelmesini bekledi. Meslektaşlarını yanına yaklaştırmayan emekli polis, karısının olay yerine gelmesi ile elindeki silahı bırakırken, eşine sarılıp göz yaşı döktü.  

Edinilen bilgiye göre olay, Mahmudiye Mahallesi Zeytinlibahçe Caddesi üzerinde meydana geldi. Vatandaşların 'eli silahlı bir kişinin sokakta dolaştığı' ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, cadde üzerinde kanlar içinde yatan bir kadın cesedi ile ceset başında elinde silahla bekleyen bir şahısla karşlaştı. Eli silahlı şahıs, olay yerine ilk gelen polis ekiplerine teslim olmayacağını söyleyip tabancayı başına dayayınca, cadde trafiğe kapatılarak bölgeye çok sayıda çelik yelekli takviye polis ekibi sevk edildi. Bir süre sonra eli silahlı şahsın emekli trafik polisi Kemal S. olduğu anlaşılırken, yerde cansız yatan kadının ise bir barda çalışan Meliha Karaduman (37) olduğu belirlendi.  

Alkollü olduğu iddia edilen emekli polis memuru Kemal S., elindeki silahla uzun süre ceset başında bekleyerek meslektaşlarına zor anlar yaşattı. Kemal S., teslim olmamakta direnince olay yerine Özel Harekat polisleri de çağrıldı. Ayrıca bir zırhlı araç ile ambulanslar da hazır bekletildi. Zaman zaman elindeki tabancasını başına dayayan, bazen cesedin yanına oturan bazen de yol ortasına çıkıp elindeki silahı yere bırakan emekli trafik polisi, eşinin olay yerine gelmesini istedi. Emekli polis memurunu ikna etmeye çalışan polis müdürleri ise, silahı bırakması halinde eşinin getirilebileceğini söylediler. Saatler süren pazarlık sonunda emekli polis memuru Kemal S.'nin ismi açıklanmayan karısı olay yerine getirildi. Polis ekipleri, emekli polisin karısına da zarar verebileceği ihtimalini düşünerek oldukça temkinli bir şekilde kadını kocasının yanına yaklaştırdı. Kocasını elinde silahla bir ceset başında gören kadın ise, eşine sarılıp uzun süre göz yaşı döktü. Karı-koca bir süre bir birlerine sarılıp ağladıktan sonra, silahını elinden bırakan emekli polis Kemal S., meslektaşları tarafından gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.  


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler