YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elleri olmayan ressamın sanat aşkı
Geçirdiği kaza sonucu iki elini kaybeden ancak hayata bırakmayarak resim çizmeye başlayan Adem İnce'nin çizdiği resimleri görenler hayret içinde kalıyor...
Elleri olmayan ressamın sanat aşkı
27 Ocak 2010 / 16:13 Güncelleme: 27 Ocak 2010 / 16:13

2004 yılında geçirdiği kaza sonucu iki elini kaybeden Adem İnce (25) Mazlum Yılmaz'dan resim kursu alarak resim çizmeye başladığını ifade ederek, "Kaza geçirdikten sonra öncelikle kendi ihtiyaçlarımı karşılamayı öğrendim. Daha sonra resim çizmeye başladım. Altı ay Hocamdan resim dersi alarak kendimi geliştirdim. Dört yıldan beri resimle uğraşıyorum. Birçok insan resime el işi diyor ama ben bunun beyin ve akıl işi olduğunu düşünüyorum. Çünkü sanat ruhta gerek. Sanatçı aklıyla hareket ederek eserlerini ortaya çıkartır. Bu resimleri benim çizdiğime inanmıyorlar. Buraya geldiklerinde kendilerinin önünde çizince hayretler içinde kalıyorlar ve beni tebrik ediyorlar." dedi.

Resimde bu kadar ilerlemesinde Mazlum Yılmaz'dan sonra en büyük destekçisinin Eşi Fidan İnce olduğunu kaydeden ressam İnce, "Resimlerimi ilk olarak eşim değerlendiriyor. Eksik gördüğü tarafları bana anlatıyor ve bende buna göre resimlerime ekleme yapıyorum" diye konuştu.

Son olarak engelli vatandaşlara seslenmek istiyorum diyen Adem İnce, "Engelli kardeşlerim hayata küsmesinler. Ben buradan sesleniyorum. Engelli vatandaşlarımıza manevi destek verin. Göreceksiniz ki daha birçok engelli kardeşimiz değişik dallarda başarılı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Çizdiği resimlerle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda bir sergi açan Adem İnce, sanatseverleri sergisine beklediğini belirtti.


 

Resim Kursu
 // Nuray Somasker
Bafra'da bir resim kursu aramaktayız. Ressam Mazlum Yılmaz Beyefendi'ye nasıl ulaşabiliriz?

Adem Bey'i gönülden tebrik ediyor, dünya çapında ünlü bir ressam olma yolunda başarılar diliyoruz....
28 Ocak 2010 13:49
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler