YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığlılar geceyi dışarda geçirdi
Elazığlılar geceyi dışarda geçirdi
09 Mart 2010 09:30
Kolluk kuvvetleri de hasarlı köylerde çevre güvenliği aldı

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Başyurt köyü merkezli 6.0 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören köylüler geceyi çadırlarda geçirdi.

Kovancılar ilçesine bağlı Okçular, Yukarıdemirtaş ve Tabandüzü köylerindeki bazı vatandaşlar il merkezi veya depremde evleri hasar görmeyen akrabalarının yanına giderken, köyde kalan vatandaşlar geceyi çadırda geçirdi. Kimi vatandaşlar, dışarda çadırlarının önünde ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Depremzedeler geceyi tedirgin geçirdiklerini, uyandıklarında ise bugünün düne göre daha soğuk olduğunu ifade etti.

Köylerdeki vatandaşlar, çok sayıda hayvanın telef olduğunu belirtirken, enkazdan kurtardıkları hayvanları ise ilçelerde veya evleri depremden hasar görmeyen köylerdeki yakınlarının yanlarına götürdüklerini bildirdi.

Diğer taraftan askeri birlikler, gece boyu hasarlı köylerde çevre güvenliği aldı.

4 KUZENİNİ KAYBETTİ

Yukarıdemici köyünde yaşayan Yaşar Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde çok az kişinin kaldığını birçok vatandaşın geceyi geçirmek için çevre köylerdeki akrabalarının yanına gittiğini ve her aileden kayıp olduğunu belirtti.

Depremde 4 kuzenini kaybettiğini ifade eden Demirtaş, şunları söyledi:

''Herkes yakınlarının yanına gitti. Genelde köyde erkekler var. Benim 8, 9 tane büyükbaş hayvanım telef oldu, 8,9 tane de kurtardım. Kurtardığım hayvanlarımı da Kovancılar'daki akrabalarımın yanına gönderdim.''

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler