YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ehliyet raporlarında flaş gelişme
Ehliyet raporlarında flaş gelişme
09 Ekim 2009 14:06
Sürücü, evlilik ve yivsiz silah raporu ile askere gidecek kişilerin muayene belgeleri Aile Sağlığı Merkezi'nden alınacak

Türkiye genelinde halen 39 ilde uygulanan aile hekimliği, sağlık raporu alımında da bir dizi kolaylık getiriyor.

Sürücü, evlilik ve yivsiz silah raporu ile askere gidecek kişilerin muayene belgeleri, öncelikle bağlı oldukları Aile Sağlığı Merkezi'nden alınabilecek.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Sürücü, evlilik ve yivsiz silah raporu ile askere gidecek kişilerin muayene belgeleri aile hekimi tarafından verilecek. Ancak; geçiş sürecinde aile hekimine ulaşma güçlüğü yaşanıyor ise herhangi bir aile hekiminden veya bölge Toplum Sağlığı Merkezi'nden söz konusu raporlar verilebilir. Adli raporlar, kadrosuna göre yeterli hekim bulunması durumunda mesai saatleri ve mesai saatleri dışında bölge Toplum Sağlığı Merkezi'nden, yeterli hekim bulunmaması durumunda ise hastane acil servislerinden verilecek. Yerinde ölü muayenesi raporları, kadrosuna göre yeterli hekim bulunması durumunda mesai saatleri ve mesai saatleri dışında bölge Toplum Sağlığı Merkezi'nden, yeterli hekim bulunmaması durumunda, Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından ilçe sınırları içindeki görevli aile hekimleri arasında icap nöbet listesi hazırlanacak ve bu hizmet aile hekimleri tarafından verilecektir."
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler