YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu
Edirne'de şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu
17 Temmuz 2014 00:23
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle Ergene Nehri ve Kırkkavak Deresi'nin taşması sonucu ilçe merkezinde su baskınları yaşandı.

Kırkkavak Deresi'nin, Aşçıoğlu ve Atatürk mahallesinden geçen bölümleri taştı. Taşkın dolayısıyla bazı vatandaşlar evlerine ulaşabilmek için akıntının yoğun olduğu suya girmek zorunda kaldı.

Taşkın nedeniyle özellikle bodrum kattaki ev ve iş yerlerinde de su baskınları oldu. Vatandaşlar, eşyalarını kurtarmak için üst katlara taşımaya çalıştı.

Bu arada güvenlik güçleri, taşkının oluştuğu bölgeye araç ve yaya girişini durdurdu.

Şiddetli yağış dolayısıyla özellikle çeltik ve ayçiçeği ekili tarlalar da su altında kaldı.

Kaymakam Kemal Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çeşitli yerleşim birimlerindeki çok sayıda yolun yağış ve su baskınları nedeniyle ulaşıma kapandığını söyledi.

Sığırcılı köyünde bir vatandaşın 40 ton hububatının zarar gördüğünü belirten Yıldız, çeşitli şekillerde mahsur kalan vatandaşların ekipler tarafından kurtarıldığını kaydetti.

Belediye Başkanı Enis İşbilen ise yağış ve taşkınlar nedeniyle Fevzi Çakmak, Mescit, Muradiye ve Atatürk mahallelerinin bir bölümünün sular altında kaldığını, vatandaşların evlerine ulaşmakta güçlük çektiğini ifade etti.

İşbilen, evleri zarar gören vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını kaydetti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler