YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Edirne sular altında...
Edirne sular altında...
29 Aralık 2009 13:20
Edirne'deki Tunca Nehri'ndeki su seviyesi yükseldi. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi Mevkisi sular altında kaldı...

Edirne'deki Tunca Nehri'ndeki su seviyesinin yükselmesi nedeniyle Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkisi sular altında kaldı, nehir üzerindeki bazı köprüler yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Alınan bilgiye göre, Tunca Nehri'ndeki su debisinin yükselmesi nedeniyle Sarayiçi mevkisindeki Kanuni ve Fatih köprüleri ile Yeniimaret mevkisindeki Yalnızgöz Köprüsü geçici olarak yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, su debilerinin artması dolayısıyla sular altında kalan üç köprünün giriş ve çıkışlarına güvenlik şeridi çekti.

Tunca Nehri'nin taşması sonucu Adalet Kasrı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkisi yer yer sular altında kaldı. Ayrıca nehir kenarlarındaki bazı balıkçı barınaklarını da su bastı.

Bu sabah yapılan ölçümlerde, Tunca Nehri'nin debisi 165 metreküp/saniye, Meriç Nehri'nin debisi de 309 metreküp/saniye olarak tespit edildi.

Tunca Nehri'ndeki debi artışı devam ederken yetkililer, her türlü önlemin alındığını belirttiler.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler