YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eczacı kalfasının bulduğu 50 bin avronun sahibi bu
Eczacı kalfasının bulduğu 50 bin avronun sahibi bu
Eczacı kalfasının bulduğu 50 bin avronun sahibi bu
31 Ekim 2008 / 19:42 Güncelleme: 31 Ekim 2008 / 00:00

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir eczanede sandalyelerin altında bulunan 50 bin Avro’yu düşüren yaşlı adam bulundu.


Paranın cebinde olmadığını farkederek eczaneye gelen yaşlı adamın, söz konusu parayla, iflas eden oğlunun vergi borcunu ödeyeceği öğrenildi.Sultan Orhan mahallesindeki İlyasbey Caddesi’nde bir eczanede kalfa olarak çalışan Cemil Eren’in, eczanede sandalyelerin altında bularak polise teslim ettiği 50 bin Avro’nun cebinde olmadığını farkeden Kibar Çelik (73),
parayı düşürüp düşürmediğini sormak için eczaneye gitti. Parasının bulunup polise teslim edildiğini öğrenen Çelik, büyük sevinç yaşadı.Polis ekibiyle Cumhuriyet Polis Merkezi’ne giden Çelik, parayı, Belçika’da çalışan çocuklarının 1.5 ay önce gönderdiklerini belirterek, şunları söyledi:"Parayı, iflas eden oğlumun vergi borcunu ödemek üzere bankadan çektim. Üzerini tamamlayıp vergi dairesine yatıracaktım. Parayı ceketimin cebine koydum ve çarşı dönüşü yeni aldığım tansiyon aletini denemek amacıyla eczaneye uğradım. Tansiyon aletini gösterdikten sonra kolumda denemeleri için ceketimi çıkardığım sırada para cebimden düşmüş. Evde ceketimi çıkarırken paranın cebimde olmadığını farkedince şoke oldum. Bir süre oturup nerede düşürmüş olabileceğimi düşündüm ve eczaneye geri döndüm. Eczacı kalfası beni görünce parayı bulduğunu ve karakola teslim ettiğini söyledi. O an dünyalar benim oldu."Eczanedeki kamera görüntülerinden de yararlanarak parayı düşürenin Kibar Çelik olduğunu belirleyen polis, işlemlerin ardından parayı yaşlı adama teslim etti. Bu sırada Çelik, parayı bulan Cemil Eren’e 500 Avro bahşiş verdi.
Benzer olayın 8 yıl önce babasının başına geldiğini belirten Cemil Eren ise, "2000 yılında babam 8 bin dolar düşürdü. Babamın o an yaşadığı üzüntüyü hiç unutamadım. Eczanede parayı bulduğunda babasının o günkü ruh hali gözümün önüne geldi" diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler