YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
E-5 ulaşıma kapandı!
Aşırı yağışlar yurdun genelinde etkili olmaya başladı. Şanlıurfa ve Trabzon'dan sonra İstanbul bir kez daha sular altında kaldı...
E-5 ulaşıma kapandı!
31 Ekim 2009 / 14:40 Güncelleme: 31 Ekim 2009 / 14:41

Kartal Cevizli mevkii'ndeki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı.

Meteorolojinin, öğle saatlerinde yoğun yağış beklentisi konusunda uyarıda bulunduğu İstanbul'da, özellikle anadolu yakası şiddetli yağışın etkisi altında. Kartal, Sultanbeyli ve Pendik'te 60 kadar ev ve işyerini su bastı.Kartal Cevizli köprü altındaki su birikintisi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Buradaki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı.

İSTANBUL'DA AŞIRI YAĞIŞ

İstanbul Valisimuhammer Güler istanbul'da metrakareye 85 kg. yağış düştüğünü bildirdi.

METEOROLOJİ'DEN İSTANBUL İÇİN UYARI

İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren çok kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, İstanbul il genelinde etkili olması beklenen çok kuvvetli yağışın, yarın sabah saatlerine kadar etkili olacağı kaydedildi.Vatandaşlardan ve ilgililerden ani sel, su baskını, sel ve yıldırım gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

PAZARTESİ ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul’da etkili olan kuvvetli yağışın Pazartesi gününden itibaren etkisini kaybedeceğini ve hafta ortasından itibaren poyrazla birlikte sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini bildirdi.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün öğle saatlerinde etkili olmaya başlayan ve bugün etkisini artırarak devam eden kuvvetli yağış ve fırtına uyarısının devam ettiğini belirterek, vatandaşların su baskını, fırtına ve toprak kaymasına karşı duyarlı olmalarını istedi.

Bugün yağışların öğle saatlerinden sonra il genelindeki etkisini biraz daha arttıracağını bildiren Yıldırım, öğle saatlerine kadar İstanbul genelinde ortalama metrekareye 75-80 kilogram yağış düştüğünü söyledi.

Mustafa Yıldırım, sabah saatlerine doğru yoğunlaşan yağışın Çatalca’da metrekareye 77, Terkoz’da 54, Şile’de 50 ve Kilyos’ta 28 kilogram olarak düştüğünü kaydetti.

Pazartesi günüden itibaren yağışların etkisini kaybedeceğini dile getiren Yıldırım, şu bilgileri verdi: "Yağışlar, yarın Anadolu Yakası’nda etkili olacak, Pazartesi günü etkisini yavaş yavaş kaybederek aralıklarla devam edecek. Hafta ortasından itibaren etkili olan poyrazla birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerine dönecek. Bugün poyraz ve kuvvetli yağış uyarılarımız devam ediyor. Vatandaşların su baskını, fırtına ve toprak kayması konusunda dikkatli davranmaları gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde İstanbul için kar yağışı beklentimiz yok." Bu arada, kent genelinde dün öğleden sonra başlayan ve gece etkisini artıran yağışlar nedeniyle Sultanbeyli ilçesinde, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, oluşan su birikintileri nedeniyle bazı araçlar yollarda kaldı. E-5 kara yolu Kartal-Cevizli köprü altındaki su birikintisi nedeniyle araçlar güçlükle ilerlerken, trafiğin akışına kontrollü izin veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, baskınların yaşandığı yerlerde, su tahliyesi çalışmalarını sürdürüyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler