YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düzce'deki yangın söndürüldü
Düzce'deki yangın söndürüldü
24 Kasım 2010 08:10
Düzce'de dün akşam saatlerinde bir evde çıkan yangının büyümesi diğer evlere ve ahıra sıçraması nedeniyle çıkan yangın söndürüldü. Ormanlık alana sıçrayan yangının da kontrol altına alındığı belirtildi.

Düzce'nin Yığılca İlçesine bağlı Geriş Köyünde çıkan yangın söndürülürken, ormanlık alana sıçrayan yangın ise kontrol altına alındı, soğutma çalışmalarına başlandı.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Geriş köyündeki bir evde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Çevredeki iki ev ile üç ahıra da sıçrayan alevler bir süre sonra bölgedeki ormanlık alana sıçradı. Yangında alevler içinde kalan üç ev ile üç ahır tamamen yanarken, ahırlarda bulunan sekiz büyükbaş hayvan da telef oldu.
 Olay sonrası Düzce ve Yığılca ilçelerinden bölgeye gönderilen çok sayıda itfaiye ekibi ile Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, ormanlık alandaki yangını kontrol altına alarak soğutma çalışmasına başladı.

Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, Geriş Köyünde başlayan yangının kontrol altına alındığını kaydederek, ''Toplam üç ev, üç ahır, üç hektar ormanlık alan ve sekiz büyük baş hayvan telef oldu. Çıkan yangın sonucunda toplam 16 kişi evsiz kaldı. Evsiz kalan vatandaşlarımıza belediye tarafından geçici konaklama sağlanacaktır. Ormana sıçrayan yangın Düzce ve Yığılca Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başladı. Jandarma ekipleri yangının çıkış nedenini araştırıyor''dedi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler