YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dur ihtarına silahlı cevap!
Uygulama yapan polisin üzerine ateş açıldı, ortalık kan gölüne döndü. Polis, tüm gece İstanbul'da alarma geçti!
Dur ihtarına silahlı cevap!
20 Kasım 2009 / 07:29 Güncelleme: 20 Kasım 2009 / 07:46

Esenyurt'ta, polisin 'dur' ihtarına tabancayla karşılık veren iki kişiden biri, çıkan çatışmada öldürüldü. Olayda bir polis memuru da yaralandı.

Saadetdere Mahallesi Firuzköy Bulvarı'nda saat 21.30 sıralarında uygulama yapan polis ekipleri, şüphelendikleri yaya iki kişiyi durdurmak istedi. Şüpheliler kaçınca, polis peşlerine düştü. 4. Sokak'ta sıkıştırılan iki kişi polise ateş açınca, ekipler karşılık verdi. Kısa süren çatışmanın ardından bir kişi öldürüldü, diğeri kaçmayı başardı. Çatışmada yaralanan polis memuru Oğuzhan Vural ambulansla Avcılar Hospital'a kaldırıldı.

ÇAPKIN OLAY YERİNE GİTTİ

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, çatışma bilgisini aldıktan sonra önce yaralı polisin bulunduğu hastaneye, ardından da olay yerine gitti. Hüseyin Çapkın yaptığı açıklamada, “Şüpheli iki kişi dur ihtarına uymamış. Daha sonra arkadaşlarımıza ateş açılmış. Ölen kişinin kimliğini tespit etmeye çalışıyoruz. Polis arkadaşımız, kasığından yaralanmış. Sağlık durumu iyi” diye konuştu. Çapkın ayrıca olayın terör mü yoksa başka bir boyutu mu olduğunun araştırıldığını söyledi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler