YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya rekoru kırıldı
Trabzon'da "En hızlı kolbastı" rekor denemesinde, dakikada 320 adım atılarak dünya rekoru kırıldı.
Dünya rekoru kırıldı
06 Haziran 2010 / 14:30 Güncelleme: 06 Haziran 2010 / 14:41

"Karadeniz Teknik Üniversitesi,  Karadeniz Uşakları" Kolbastı ekibinden Adem Aşık, "En hızlı kolbastı"  rekor denemesinde, dakikada 320 adım atarak dünya rekoru  kırdı.

Guinness Dünya Rekorları Türkiye Denemeleri etkinliği çerçevesinde  Trabzon'da , bir alış veriş merkezinde düzenlenen rekor denemesinde, KTÜ Maçka Meslek Lisesi, Yüksek Okulu öğrencisi, Karadeniz Uşakları Kolbastı ekibi üyelerinden  Adem Aşık, Guinness World Records Türkiye Temsilcisi ve Tescilli Türkiye Hakemi Şeyda Şubaşı Gemici gözetiminde rekor denemesi yaptı.    
 

Alışveriş merkezinde   "En hızlı kolbastı dansı, 1 dakikada en çok adım" rekor denemesinde oluşturulan alanda 1 dakika boyunca kolbastı oynayan Aşık'ın bu görüntüleri  sabit kamera tarafından kaydedildi.   
Daha sonra ağır çekimde izlenerek adımları sayılan Adem Aşışık'ın en az 230 adım atması halinde ulaşabileceği rekoru 320 adımla elde ettiği ve bu alanda dünya rekorunun sahibi olduğu belirlendi.   Guinness World Records Türkiye Temsilcisi Gemici, bu dünya rekorunun Guinness World Records'un veri tabanına eklendiğini kaydetti.   
 

" KTÜ Karadeniz uşakları" ekibinin çalıştırıcısı Yrd. Doç.Dr. Engin Erşen,  rekor denemesinin başarıya ulaşmasından gurur duyduklarını ifade ederek "Bu çok büyük bir mutluluk, bu mutluluk bizim olduğu kadar faroz mahallesinin de mutluluğu başarısıdır" dedi.  

Erşen " Bu rekor bizim için inanılmaz bir olay. KTÜ Karadeniz uşakları için inanılmaz güzel bir olay. Kolbastının bir dünya markası olduğunu gösterdik. . Burada faroz'u unutmamak lazım. bu rekor bizim olduğu kadar Faroz mahallesindir. "dedi    

Adem Aşık'da, rekor denemesi için  çok çalıştığını belirterek" Arkadaşlarımın bana verdiği destekle en iyisini yapmaya çalıştım.Bu rekoru daha da yukarı çıkartırız. Rekorumu tüm ekip arkadaşlarıma armağan ediyorum" dedi

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler