YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya bu Türk postacıyı konuşuyor!
Dünya bu Türk postacıyı konuşuyor!
30 Mart 2013 16:33
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, PTT şubesinde mektup dağıtıcısı olarak çalışan Fahri Eyican, mesai saati dışında karikatür çiziyor.

Çaycuma'ya bağlı Filyos beldesinde, PTT şubesinde mektup dağıtıcısı olarak görev yapan Fahri Eyican (43) adlı Avrupa ödüllü karikatürcü, mesai saatleri dışında evin bir odasını çalışma odası yaparak çizimleriyle uluslararası yarışmalara katılmak için ve daha fazla ödül almak için çaba sarf ediyor. Türkiye ve Avrupa olmak üzere 11 ödül sahibi olan karikatürist Fahri Eyican'ın, 4 adet ödülünü de Japonya, Kore, Çin ve Almanya'daki yarışmalardan aldığı kaydedildi.

Birçok ünlü karikatüristle çalıştığını söyleyen Eyican, "Posta işletmesinde 20 yıldır çalışmaktayım. Karikatür sanatını 13 yaşından beri sürdürmekteyim. Uluslararası birçok yarışmaya katıldım. Aynı zamanda sergilere katıldım. Toplam 11 ödül sahibiyim. Karikatürü çok sevdiğim için uğraşmaktayım. Avrupa’da 4 ödülüm var. Japonya’da 6 bin kişi arasında mükemmellik ödülü aldım. Çin ve Kore’den özel ödül aldım. Almanya’dan jüri özel ödülü aldım. Çalışma ofisim olarak evimin bir odasını kullanıyorum" dedi.

Karikatürist Fahri Eyican’ın eşi Arzu Eyican da, eşine her zaman destek verdiğini ifade etti. Fahri Eyican, halen posta dağıtım işini yaparken, hem de yarışmalara hazırlanıyor.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler