YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düğüne kan bulaştı: 2 ölü
Düğüne kan bulaştı: 2 ölü
18 Ekim 2010 07:57
Siirt'te bir düğünde iki aşiret arasında kız meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışma, gençlerin yakınlarının olaya karışmasıyla kavgaya dönüştü. Bıçakların kullanıldığı kavgada 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Siirt'teki bir düğünde aynı aşirete mensup iki kişi arasında çıkan tartışma büyüyünce bıçaklı kavga yaşandı. Kavgada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Kooperatif Mahallesi'nde yapılan bir düğünde iddialara göre Dideran aşiretine mensup iki genç arasında kız yüzünden tartışma yaşandı. Tartışma bir süre sonra gençlerin yakınlarınını da karıştığı bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada 4 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kalbinden aldığı bıçak darbesi ile ağır yaralanan Siirt Devlet Hastanesi Müdürü Abdurahman Tetik’in kardeşi Mehmet Can Tetik ile Mehmet Şirin Tetik hastanede hayatını kaybetti. Yaralılar Lokman ve Mehmet Tetik'in ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Gece geç saatlerde Siirt Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen yaralıların yakınları da hastaneye akın etti. Ölü ve yaralı yakınlarının kavga etmelerini engellemek için hastane önünde çevik kuvvet ekipleri tarafından güvenlik kordonunu oluşturuldu. Yaralıların yakınları hastane önünde sinir krizi geçirdi. Cenazeler gerginlik nedeniyle acil servis ön kapısından çıkarılamadığı için hastane morgunun bulunduğu arka kapıdan ambulansa konularak otopsi için Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.

İl merkezinde gerginlik hakim. İki aile arasında olası bir kan davasına karşı emniyet güçleri güvenlik önlemi alındı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler