YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düğün fotoğrafı Atatürk diye paylaşılan adam isyan etti
Koray Edin'in düğününde çektirdiği bir fotoğraf Mustafa Kemal Atatürk zannedilerek binlerce kişi tarafından paylaşıldı.
Düğün fotoğrafı Atatürk diye paylaşılan adam isyan etti
11 Kasım 2015 / 08:20 Güncelleme: 11 Kasım 2015 / 11:41

43 yaşındaki, evli ve 11 yaşında bir çocuk babası olan Koray Edin'in hayatı, düğününden sonra çektirdiği bir fotoğrafın, Mustafa Kemal Atatürk zannedilerek binlerce kişi tarafından paylaşılmasının ardından değişti. Özel bir şirkette satış yöneticisi olan Koray Edin ve eşi, paylaşılan fotoğrafların altına sürekli yorum yazarak düzeltmek için ne kadar uğraşsalar da, sosyal medyadaki fotoğrafın Atatürk'e değil, kendisine ait olduğuna inandıramamış.

Röportare'den Tarkan Kaynar'ın, sosyal medyada ısrarla paylaşılan fotoğraftaki "asıl kişi"yle yaptığı röportaj şöyle:

Fotoğrafı Atatürk'e benzetilerek binlerce kişi tarafından paylaşılan biri olarak ne hissediyorsunuz?

Şaşkınım açıkçası. Şaka gibi, bir bakıyorum hiç beklemediğim yerlerden tweetler, fotoğraflar geliyor.

 

NİKAHTAN SONRA ÇEKİLDİ

Ne zaman çekildi bu meşhur fotoğraf?

Bu bizim nikahımızdan sonra İstiklal Caddesi'nde eşimle yürürken çekilen bir fotoğrafımızdan bir kesit. 24 Ağustos 2003. Fotoğrafla oynayan da benim bu arada. Bir 10 Kasım günü instagram'da "Atam İzindeyim" diyerek paylaştım. Kendimi Atatürk'e benzetmek aklımdan bile geçmemişti. Elimde sigaram olduğu için Atatürk'e mesaj gönderme duygusu içerisinde öylesine bir paylaşım yaptım. İlk anda nasıl tepkiler geldi bu paylaşıma? Arkadaşlarım beğendiler falan derken, kısa süre içerisinde bir sürü mesaj gelmeye başladı. "Ya Koray senin fotoğraf her yerde paylaşılmaya başlandı, millet profil fotoğrafı yapıyor" falan şeklinde" beni haberdar ettiler. Hatta Pascal Nouma bile altına "İşte karizma budur" yazıp Atatürk zannederek paylaşmıştı. Hızla çoğaldı tabi.

"ARKADAŞLAR BU ATATÜRK DEĞİL BENİM KOCAM"

Eşinizin yorumu ne oldu?

Eşim bir fotoğrafın altına "Arkadaşlar bu Atatürk değil, benim kocam" yazmasına rağmen insanları inandıramadı. Bir taraftan da hayatımıza bir keyif de getirdi. Oturuyorsunuz, yorumları okuyor, beğenileri takip ediyorsunuz falan. Bizim şirketten bir yönetici arkadaşımız da yorumlara yazmış "Bu Atatürk değil, bizim arkadaşımız Koray Edin" diye. Tepkiler gelmiş; "Siz Atatürk'ü bile kabul edemiyorsunuz, bizden iyi mi tanıyacaksınız?" şeklinde.

"SÖZCÜ GAZETESİ PROFİL FOTOĞRAFI YAPMIŞ"

Başka ne gibi yorumlar ve tepkiler oldu?

Bir Twitter fenomeni profil resmi yapmıştı. Ona tweet attım ve fotoğrafın doğrusunu yazdım ve fotoğrafın orijinallerini gönderdim ona. Adam dedi ki "Nasıl olur? Ben bu fotoğrafı büyüttürdüm, çerçeveletip evimin duvarına astım". Dedim "indirin onu, ama ben olarak kabul ederseniz isterseniz kalsın". Böyle enteresan şeylerle karşılaştığım gibi daha da enteresanı; paylaşılan bir tweette Şangay'da bir restoran duvarında gördüm fotoğrafımı. Hayatımıza bu şekilde bir eğlence de getirdi açıkçası. Pascal Nouma'nın tweeti de Beşiktaşlı olmam itibariyle hoşuma gitmedi değil aslında. Sözcü gazetesi facebook sayfasında profil fotoğrafı yaptı. Onlara da yazdım, durumu anlattım ve kaldırdılar.

"CHP'YE YAKINIM AMA KILIÇDAROĞLU'NA YAKIN DEĞİLİM"

Siyasetle ilgileniyor musunuz? Kendinizi siyasal olarak hangi çizgide tanımlıyorsunuz?

Tamamen Atatürkçüyüm. Milliyetçi biriyim. CHP'ye yakınım ama Kılıçdaroğlu'na çok yakın görüşte değilim.

Atatürk'e benzetilmenin avantajları var mı? Sinema ya da reklam dünyasından bir teklif aldınız mı hiç? Ya da böyle bir teklif gelse ne yapardınız?

Çanakkale Kara Savaşlarının başlangıç tarihi olan 25 Nisan'da ailemle birlikte Anıtkabir'e de gittik. İçeride müzeyi gezerken fark ettim ki bazı pozlarım Atatürk'e benziyor. Belki bu bir şartlandırılmışlık kendimce. Teklif gelir de oynarsam bu şartlanmanın da olumlu etkisi olur ve oynamaktan gurur duyarım. Boy sorununun da sinema teknikleriyle halledilebileceğini düşünüyorum.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler