YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düdüklü tencereye sıkıştı
Düdüklü tencereye sıkıştı
09 Ocak 2010 22:27
Oynamak için girdiği düdüklü tencereye sıkışan 4 yaşındaki çocuğun ailesi soluğu hastanede aldı. Ama hastane çare bulamayınca çözüm bulma işi itfaiye ekiplerine düştü.

Şanlıurfa’da geçtiğimiz eylül ayında meydana gelen bir olayın görüntüleri yeni ortaya çıktı. 4 yaşındaki Esma Yıldız, evde oyun oynarken girdiği büyük boy düdüklü tencerede sıkıştı. Ailesi tarafından çıkarılamayınca tencere içinde hastaneye getirilen Esma, burada da kurtarılamadı. Bunun üzerine itfaiye görevlileri tencereyi keserek Esma'yı kurtardı.

MİNİK ESMA TENCEREDEN BÖYLE KURTARILDI

Yıldız ailesinin kızı Esma, yemek hazırlığı yapan annesinin mutfakta çıkardığı büyük boy düdüklü tencereyle oynamaya başladı. Yaşıtlarına göre çok zayıf olan Esma, bir ara tencerenin içine girdi, ancak sıkıştığı için bir daha çıkamadı. Ailesi Esma'yı sıkıştığı tencereden çıkarmak için bir süre uğraştı ancak başarılı olamayınca onu Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

Karşılaştıkları manzara doktorları şaşırtırken, burada da Esma Yıldız tencereden çıkarılamadı ve tencerenin kesilmesine karar verilerek itfaiyeden yardım istendi. Hastane bahçesine gelen itfaiye görevlileri, Esma'yı kurtarmak için çalışma başlattı. Bu olay, hastanede bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedilirken, kaza kırım ekibinde görevli itfaiyeciler Esma'nın korkmaması için gözlerini kapatıp hidrolikli kesici ve ayırıcı makine ile tencereyi kesti. Böylece Esma Yıldız, saatler sonra sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Olayda tek sevindirici yan tencerenin ateşte olmamasıydı. Yara almadan tencereden çıkan Esma, teslim edildiği yakınlarıyla birlikte evine döndü.

Hürriyet

 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler