YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dördüzler baba ocağında
7 yıl bebek hasreti çeken Leyla-Seyithan Yağan çifti tüp bebek yöntemiyle 1,5 ay önce yedi aylık olarak dördüz sahibi oldu.
Dördüzler baba ocağında
25 Eylül 2010 / 18:58 Güncelleme: 25 Eylül 2010 / 18:59

Denizli'de 1.5 ay önce tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ancak Denizli ve Isparta'da 3 ayrı hastanede tedavi altında olan dördüzler, baba evlerinde buluştu. 
 

Tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen, Muhammet, Fetullah, Ecrin ve İdaal Sahra isimli dördüzler için hayati tehlikleri bulunduğundan solunum cihazlı boş kuvöz arandı. Hastanede boş küvöz sıkıntısı yaşandığından bir bebek Denizli Devlet Hastanesine, bir bebek Özel Cerrahi Hastanesine diğer iki kardeş ise Isparta Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.  
 

1.5 AYLIK AYRILIK SONUNDA BİRARAYA GELDİLER 
Hayata tutunmayı başarak dördüzler 1.5 aylık bakım ve tedavi sonrası Esentepe Mahallesi'nde oturan aileye teslim edildi. 1,5 aylık ayrılıktan sonra ilk defa bir araya gelen dördüzler, Yağan Ailesi'ni sevince boğdu.  
 

BEBEKLERE YARDIM  EDİLECEK
Maddi imkansızlıklar sebebiyle bebekleri nasıl büyüteceğini düşünen Yağan çiftinin imdadına Denizli valilik ve belediye yetişti. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü dördüzlerin bakımı için aylık 525 lira ücret verilmesini kararlaştırırken, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da bebeklerin bir yıllık mama masraflarını üstlendi. Denizli Belediyesi de dördüzlerin bebek bezi masraflarını karşılayacağını açıkladı.  İHA
 
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler