YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Donmak üzereyken kurtarıldılar
Donmak üzereyken kurtarıldılar
23 Ocak 2010 13:48
Kırklareli'de soskta kalan kimsesizi polisler donmak üzereyken bulup polis merkezinde misafir ettiler...

Hava sıcaklığının eksi 7 dereceye düştüğü Kırklareli'de sokakta kalan ve soğuktan etkilenen kimsesiz, gece polis merkezinde misafir edildi.

Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polisin görevinin vatandaşa yardım etmek olduğunu söyledi.

Emniyet Müdürlüğü olarak sokakta zor durumda yaşayan vatandaşları polis merkezlerinde misafir ettiklerini belirten Canbazoğlu, ''Özellikle soğuk havalarda bu tür vatandaşlarımıza yardım etmeliyiz. Kim olursa olsun, ne olursa olsun bir kişinin yaşamı söz konusuysa yardım etmek bizim insani görevimizdir. Bu tür vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz'' dedi.

Geceyi Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi Amirliğinde geçiren 65 yaşındaki Celal Kartaltepe, ''Polis memurları beni donmaktan kurtardı. Onlara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Sokakta kalmış olsa donarak ölebileceğini ifade eden Kartaltepe, hiç kimsesi olmadığını, bir arkadaşının evinde kaldığını ancak arkadaşının da alkol aldıktan sonra kendisini dışarıya attığını söyledi.

Polis merkezinde misafir edilen Kartaltepe'yle yakından ilgilenen polis memurları, çay ve poğaça da ikram ettiler.

Bu arada, sokakta yaşadığı öğrenilen engelli ve akli dengesi yerinde olmayan Hatice Caner de (53) soğuktan korunmak için Kırklareli Devlet Hastanesine sığındı.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler