YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Donmak üzereyken bulundu
Donmak üzereyken bulundu
03 Kasım 2011 13:39
Van'ın Erciş ilçesinde depremden dolayı hasar gören kerpiç bir evin penceresinin önünde, donmak üzere olan bir bebek bulundu...

Camikebir Mahallesi Alkanat Caddesinde kuytu bir sokakta depremden dolayı hasar gören kerpiç bir evin penceresinin dibinde donmak üzere olan bir bebek bulundu.

Bebeği bulan depremzede Seyfullah ve Emin Aydın kardeşler, onu kaldıkları Kızılay çadırına götürüp ısıtmaya çalıştı. Aydın kardeşler, daha sonra durumu polise bildirdi. Çadırda elektrikli sobanın önünde ısıtılmaya çalışılan erkek bebeğin açlıktan ellerini emmeye çalışması, herkesi duygulandırdı.

Emin Aydın, bebeğin yol kenarından depremden zarar gören bir evin penceresinin kenarına bırakıldığını belirterek, "Bebek pencerenin kenarında ağlıyordu. Baktım bir ses geliyor, bebeği alıp çadıra götürdüm. Bebeği benim birader gördü, bebeği aldığımda donuyordu. Sarılı bir şekilde ağlıyordu" dedi.

Seyfullah Aydın, "İşten çıktım eve doğru geliyordum, duvarın kenarında baktım, ağlıyordu. Etrafa baktım kimse yoktu" diye konuştu.

Çadıra gelen polis ekipleri, bebeği teslim aldı. Polisler, bebeği ilçede kurulan Sahra Hastanesine götürdü. Erkek bebeğin annesinin bulunması için çalışma başlatıldı. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler