YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuzlar şehre indi
Domuzlar şehre indi
08 Aralık 2012 12:44
Aç kalan yaban domuzları köye indi. Nevşehir'de bir köye inen yaklaşık 30 domuzdan 6'sı, köylülerce av tüfeğiyle vuruldu.

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Eskiyaylacık köyüne inen yaklaşık 30 yaban domuzundan 6'sı, köylülerce av tüfeğiyle vuruldu.

Hırka Dağı eteklerindeki köyün içinde yaban domuzu sürüsü gören vatandaşlar, av tüfeklerini alarak köpekleriyle birlikte sürüyü köyden uzaklaştırmaya çalıştı. Yaklaşık 30 yaban domuzundan oluşan sürüye ateş açan köylüler, 6 domuzu vurdu.

Köy muhtarı Ahmet Efe, son 10 yılda domuz sayısının hızla arttığını, bu durumdan tedirgin olduklarını söyledi.

Domuzların yaz mevsiminde arazideki üzüm bağları ve kabak bahçeleriyle sebze ve meyvelere zarar verdiğini belirten Efe, ''Kış mevsiminde arazide yiyecek bulamayan domuzlar, sürü halinde köye iniyor. Mevsimin ilk karı yağdı, böyle istilaya uğradık. Kışın sert geçeceği dönemlerde ne yapacağız, bilmiyoruz. Çocuklarımıza da saldırma ihtimali olan domuz sürülerinden tedirginiz'' dedi.

Köy halkından Özkan Koç da, ''Yazın üzüm ve meyvelerimizin tadına ilk önce domuzlar bakıyor. Kışın ise köyü istila ederek bizlere korkulu anlar yaşatıyorlar. Yetkililer bir an önce önlem alsın'' diye konuştu.


AA

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler