YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz gribi tesbihleri kaldırttı
Çanakkale Müftüsü Kamil Baran, domuz gribi virüsünün yayılmasını önlemek için il genelindeki camilerde tespihlerin kaldırılmasını istediklerini bildirdi.
Domuz gribi tesbihleri kaldırttı
03 Kasım 2009 / 16:50 Güncelleme: 03 Kasım 2009 / 16:56

Müftü Kamil Baran, ''Namaz sonrası zorunluluk olmamasına rağmen vatandaşların şaşırmamak için kullandığı tespihler, her gün birçok farklı kişinin eline değiyor. Günde beş vakit farklı insanlar tarafından kullanılan tespihleri, grip virüsünün yayılmasında rol oynayabileceği için yasakladık'' dedi.
        

Kamil Baran, vatandaşlardan kendi tespihlerini kullanmalarını istediklerini de  ifade ederek, şöyle konuştu:
         '

'Geçtiğimiz hafta cuma hutbesinde konuyla ilgili bilgiler verdik. Cemaatten, hastalığa karşı duyarlı olmasını ve risk olan kış aylarında kişisel temizliğe dikkat etmelerini istedik. Camilerin ortak kullanım alanları olan kapı kolları, abdesthane muslukları ve terliklerin dezenfekte edilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü'nün önerilerini, cami görevlilerinin cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderdik.
        

Bunun dışında ek kontenjan ile hacca gidecek hacı adaylarına grip aşısı yapılması için İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçerek, yeterli aşının teminini sağladık. 220 hacı adayına domuz gribi aşısı yapılacak.''
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler